Proces rezerwacji

Miasto
Ładowanie
Data przyjazdu
Ładowanie
Data wyjazdu
Ładowanie
Waluta
Ładowanie
Osoby / Łóżka
Ładowanie
Pokoje:
Ładowanie
Dla palących
Ładowanie

Zarezerwuj_hotel

Pomoc w rezerwacji

Szybkie pytanie

Pomoc

rezerwacje@4...

 • Willa Orla

  Willa Orla

  3 gwiazdki

  (Willa)

  ul. Kościeliska 50
  Zakopane

  Centrum

  Mapa

  Cena od :

      90 PLN

  Mapa Willa Orla

  zamknij

Lokalizacja

Mapa

Lokalizacja :

Dom Gościnny "Willa Orla" położony jest u podnóża Tatr, pomiędzy najstarszymi góralskimi zagrodami biegnącymi wzdłuż Ulicy Kościeliskiej - "zakopiańskiej starówki". Tutaj zaczęła się historia Zakopanego, tutaj powstał pierwszy zakopiański kościółek, pierwsza karczma, pierwszą Willę stworzył Stanisław Witkiewicz. Niepowtarzalną atmosferę nasz ośrodek zawdzięcza swojej ponad 100 letniej historii, która rozpoczyna się w 1864 r. z zarodka góralskiej chałupy. Dzisiaj "Willa Orla" to budynek posiadający wszystkie cechy stylu witkiewiczowskiego, a o ponad stuletniej tradycji willi przypomina wizerunek "Orła Białego" z dumnie rozpostartymi skrzydłami widniejący na sosrębie, wyrzeźbiony około 1900 roku, jako wyraz ówczesnych tatrzańskich tradycji patriotycznych. Z okien naszego pensjonatu rozciąga się widok na "Stary Giewont na Tatr przedniej straży...".

Zakwaterowanie :

Oferujemy Państwu wypoczynek w stylowym ośrodku z wszelkimi wygodami teraźniejszości. "Willa Orla" dysponuje malowniczymi pokojami 1, 2, 3 -osobowymi i studiami regionalnymi dwupoziomowymi. Pokoje w starszej historycznie części budynku /chałupa Macieja Janciny/ są wykończone w drewnie, w drugim skrzydle są już w klimacie współczesnym z elementami antykwarycznymi. Każdy z 22 pokoi różni się od pozostałych i posiada swój własny urok . Oczywiście wszystkie mają komfortowe łazienki. Do wszystkich pokojów prowadzą masywne, drewniane drzwi. Wnętrza zostały tak zaaranżowane, aby oddać atmosferę i klimat Podhala, stworzyć dogodne warunki do wypoczynku, zachowując jednocześnie zabytkowe elementy budynku, drewniane stropy, skrzypiące schody i podłogi.

Wyposażenie :

Do dyspozycji gości: bilard, Internet WiFi, sala wielofunkcyjna ze stołem do ping-ponga, kącik zabaw dla dzieci, słoneczny taras z leżakami i monitorowany parking.

Wyżywienie :

Kuchnia domowa Willi Orla kontynuuje polskie dziedzictwo kulturowe i dobre tradycje polskiego przedwojennego zakopiańskiego pensjonatu. Mieszcząca się w nastrojowym, stylowym wnętrzu jadalnia ozdobiona jest przedmiotami kultury materialnej Podhala i zabytkowymi rodzinnymi kolekcjami z przełomu wieków, serwujemy dania tradycyjnej kuchni polskiej, regionalnej góralskiej i staropolskiej.

Zakopane