4 miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w Gruzji

Gruzja zachwyca, a wycieczki po jej terenie mogą się dla wielu z nas okazać wyjątkową przygodą. Czym zachwyca ten kraj? Jakie miejsca są tu w szczególności polecane przez biura podróży?

Gruzińskie kaniony: raj dla miłośników pięknych widoków

Gruzja znana jest z pięknych widoków, które mogą oczarować każdego miłośnika podróży. Nie lada gratką są potężne kaniony, których piękno można odkrywać podczas pieszych wędrówek lub spływów pontonami. Jednym z tych ciekawszych jest kanion Martvili, leżący w pobliżu Kutaisi. Urzeka on swym dzikim charakterem, zatem dla miłośników przyrody i mocnych wrażeń już dawno stał się jednym z najważniejszych punktów w programie wycieczki po tym kraju.

Drugim kanionem, któremu warto poświęcić swój czas, jest kanion Okatse. Ma on długość prawie 16 km, a jego głębokość dochodzi do 100 metrów, dzięki czemu stał się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w rejonie miejscowości Gordi. Dla turystów przygotowano tu ciekawą trasę, która liczy sobie 6 km długości i pozwala w bezpieczny sposób dotrzeć do najlepszych punktów widokowych.

Tbilisi – skarby gruzińskiej stolicy

Wielu turystów swą przygodę z odkrywaniem Gruzji zaczyna na terenie Tbilisi – miasta, które pełni rolę stolicy kraju, a jednocześnie bardzo dobrze radzi sobie w roli ośrodka turystycznego. To miasto pełne kontrastów, które każdego z nas może oczarować swym wielokulturowym charakterem. Zachwyca Abanotubani – historyczna dzielnica, znana m.in. z istniejących od kilku wieków łaźni siarkowych, której turyści odwiedzający Gruzję chętnie poświęcają swój czas.

Warto też zwiedzić twierdzę Narikala oraz wybrać się na spacer po Starym Tbilisi. Piękne kamienice, tereny spacerowe nad rzeką Kurą – oto kolejne atrakcje, dzięki którym Tbilisi może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Dla tych, którzy chcą ujrzeć najważniejszy zabytek sakralny Gruzji, wyjątkową przygodą może się z kolei okazać wizyta w Soborze Trójcy Świętej – budowli, która już z daleka przyciąga uwagę turystów.

Batumi – niezwykły kurort nad Morzem Czarnym

Dla tych, którym marzy się beztroski wypoczynek nad wodami Morza Czarnego, Batumi może się okazać idealnym miejscem na wczasy. To miasto kusi licznymi kontrastami oraz dobrym zagospodarowaniem, dzięki czemu zaplanowanie wypoczynku na jego terenie stanie się dla wielu z nas łatwiejszym zadaniem. W tym mieście zachwyca nowoczesna dzielnica, nie bez powodu nazywana Parkiem Cudów, wielkie wrażenie robi tu również nadmorska promenada – idealna dla tych, którzy lubią romantyczne spacery.

Batumi to również wspaniała starówka, która w ciekawy sposób przypomina nam o tym, jak wielokulturowym krajem jest Gruzja. Spacer po tej części miasta to szansa na zobaczenie takich obiektów, jak kościół prawosławny i ormiański, na uwagę zasługuje również miejscowa synagoga, w pobliżu której wznosi się meczet.

Mccheta – raj dla miłośników historii

Mccheta to jeden z najważniejszych punktów na mapie Gruzji, któremu turyści bardzo chętnie poświęcają swój czas. To miasto jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich w kraju, a że intryguje swym położeniem, chętnych na spacer po jego terenie nie brakuje. Dumą tego miasta jest katedra Sweti Cchoweli, jedna z wielu gruzińskich budowli, która doczekała się wpisu na listę UNESCO. Wciąż urzeka ona swą sylwetką, którą zyskała w XI wieku, oraz pięknymi wnętrzami, intrygującymi m.in. dawnymi freskami.

Kto zatrzyma się w tym mieście na dłużej, ten będzie mógł również zwiedzić pobliski monastyr Dżwari – cenny zabytek, który stał się jedną z turystycznych wizytówek kraju. To jeden z najstarszych gruzińskich monastyrów w tej części świata, którego wielkim walorem jest malownicze położenie oraz urzekające surowym charakterem wnętrze.

Gruzja to kraj pełen cennych skarbów, któremu warto poświecić więcej uwagi. Wczasy w tutejszych kurortach mogą się dla wielu z nas okazać wspaniałą przygodą, a wycieczki śladem średniowiecznych świątyń mogą się przemienić w wyjątkową lekcję historii. Ten kraj przyciąga, a że biura podróży coraz chętniej organizują wyprawy na jego teren, każdy z nas ma szansę nacieszyć się jego pięknem.

Dodaj komentarz