4 wskazówki, które przydadzą Ci się podczas planowania podróży!

Podróż to przygoda, która na długi czas zapadnie nam w pamięci. Bez względu na to, czy będzie to wycieczka do miasta obok, czy na drugi kraniec świata, warto pamiętać o kilku wskazówkach, które pomogą nam uniknąć wielu nieprzyjemnych problemów. O czym pamiętać? Zapraszam do czytania.

Kup ubezpieczenie turystyczne

Przezorny zawsze ubezpieczony – tak brzmi jedno z najpopularniejszych przysłów w Polsce. Nie powinniśmy o nim zapominać również decydując się na podróż. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje między innymi pokrycie kosztów leczenia szpitalnego, domowego, skorzystania z teleporady, transportu do domu czy też uszkodzenia bagażu. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie, gdy wybieramy się za granice. Już jeden telefon z ubezpieczycielem pomoże nam rozwikłać wszelkie wątpliwości. Ubezpieczenie jest ważne przede wszystkim przez fakt, iż nigdy nie wiemy co nam się może przydarzyć. Nawet najpiękniejsza wyprawa w kilka chwil może zamienić się w koszmar – szczególnie gdy dotyczy on naszego zdrowia. Koszty leczenia szpitalnego bywają duże – dla przykładu we Włoszech za samą konsultację z lekarzem zapłacimy nawet 250 złotych. Ubezpieczenie to przede wszystkim spokój ducha. Jego koszt nie jest wygórowany i w zależności od kraju oraz ilości dni wynosi on około 10 złotych za dobę za granicą oraz 4 złote za dobę w Polsce. Ubezpieczenie to nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale również naszych bagaży. Każda szkoda w postaci między innymi zepsutego laptopa będzie nam zrekompensowana. Warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne ze względu na panującą pandemię koronawirusa oraz wysokie koszty przebycia kwarantanny na swój rachunek.

Zabierz ze sobą wodę

Gdziekolwiek jedziesz nigdy nie zapominaj o prawidłowym nawodnieniu swojego organizmu. Bez względu na wielkość butelki zawsze warto ją mieć ze sobą. Podczas podróży jest to szczególnie wskazane, ponieważ bywają one męczące i nie zawsze mamy możliwość zakupu napoju. Warto pamiętać, że już kilkuprocentowe odwodnienie skutkuje bólem głowy, sennością oraz osłabieniem. Warto zakupić w tym celu butelkę filtrującą, do której możemy nalać nawet wodę prosto z kraju. Aktywny węgiel wychwyci wszelkie zanieczyszczenia oraz uzdatni wodę do bezpośredniego spożycia.

Nie zapomnij o dokumentach

Często podczas pakowania się na wycieczkę myślimy jedynie o odpowiednich ubraniach. Nieraz zdarza się, że zapomnieliśmy o najważniejszym – naszych dokumentach. Warto o tym pamiętać, ponieważ niektóre miejsca takie jak hotel lub lotnisko będą od nas tego wymagały. Dobrą alternatywą dla papierowych wersji dokumentów jest ich cyfrowy odpowiednik. Każdy z nas, kto posiada odpowiednie konto w banku lub profil zaufany może pobrać aplikację mObywatel. Jest ona zupełnie darmowa i pozwala nam mieć przy sobie dokumenty takie jak dowód osobisty, prawo jazdy, certyfikat szczepienia COVID, legitymacje studencką czy też dowód rejestracyjny pojazdu, którego jesteśmy właścicielem. Jest to przydatna i łatwa w obsłudze aplikacja, która nie raz może nas uratować. Dobrym rozwiązaniem jest również zrobienie zdjęć swoich dokumentów. Ułatwi nam to ich odszukanie w przypadku braku dostępu do internetu lub kradzieży.

Jadąc za granicę rejestruj się w systemie Odyseusz

System Odyseusz to platforma, która powstała dla wszystkich Polaków wybierających się za granicę. Dzięki niej możemy otrzymać wsparcie polskiej ambasady w czasie stanów wyjątkowych na danym terytorium. Musimy jedynie podać swoje dane takie jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres, do którego jedziemy czy też numer telefonu. Jest to szczególnie ważne szczególnie w czasie pandemii COVID. Ułatwi nam to powrót do kraju i zyskamy dostęp do pomocy bezpośrednio z polskiej ambasady.

Dzięki powyższym wskazówkom będziemy mogli bez problemu realizować swoją podróż. Warto zawsze o nich pamiętać, ponieważ mogą uratować nam zdrowie a nawet życie.

Dodaj komentarz