5 miejsc, których nie można pominąć w Chorwacji

Chorwacja od lat jest popularnym celem turystycznych wypraw, a wczasy na terenie tego kraju są nam oferowane przez niemal wszystkie biura podróży. Co sprawia, iż kraj ten cieszy się tak wielkim uznaniem? Jakie atrakcje sprawiają, iż chętnych na podróż po Chorwacji przybywa z każdym rokiem?

5. Wyspa Krk i jej skarby
Jednym z tych punktów, które cieszą się wielką popularnością, jest wyspa Krk. To jedna z wielu wysp tego kraju, na terenie której turyści mogą nacieszyć się wypoczynkiem w pięknej scenerii oraz kontaktem z cennymi zabytkami. Piękną zabudową urzeka Omisalj – kameralne miasteczko, mogące się pochwalić długą historią i wspaniałą zabudową, wielkie wrażenie na turystach robią też okolice wioski Rudine.

Cennymi zabytkami może się tu pochwalić miasto Krk, z kolei dla miłośników wypoczynku nad morzem nie lada gratką stanie się wypoczynek w rejonie kurortu Baška. Warto też zajrzeć do Starej Baški, kuszącej wąskimi uliczkami oraz historycznym charakterem.

4. Park Narodowy Jezior Plitwickich
Dla tych, którzy w Chorwacji szukają pięknych widoków i przyrodniczych skarbów, niezwykle ciekawym cele wycieczki po tym kraju będzie Park Narodowy Jezior Plitwickich. Ta unikalna atrakcja robi wrażenie, a spacer po terenie parku będzie dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Na turystów czekają tu dwa zespoły jezior (jeziora górne oraz dolne), które połączone są ze sobą pięknymi wodospadami oraz kaskadami.

Kto zajrzy na teren tego parku, ten będzie mógł zobaczyć takie atrakcje, jak Veliki Slap (najwyższy wodospad w Chorwacji) czy jezioro Kozjak, którego powierzchnia wynosi około 80 ha. Spacery po tym parku mogą się też stać wspaniałą przygodą dla tych, którzy interesują się botaniką, a wśród tysiąca gatunków roślin, z jakimi można się tu spotkać, nie brak bardzo rzadkich okazów.

3. Zadar: niezwykłe miasto i jego skarby
Wycieczki po Chorwacji cieszą się wielką popularnością wśród miłośników historii, dla których biura podróży mają wiele ciekawych propozycji. Wśród tych miast, które z pewnością warto zwiedzić, pojawia się Zadar – niezwykły ośrodek miejski, kuszący swym charakterem i ciekawą zabudową. Wspaniały klimat, nadmorski bulwar oraz romański kościół św. Wawrzyńca – oto wybrane atrakcje, z jakimi mogą się spotkać odwiedzający to miasto turyści. Zadar może się też pochwalić wieloma budowlami utrzymanymi w renesansowym stylu raz pięknymi placami, na których spotykają się ze sobą turyści z całego świata.

2. Split: magia Dalmacji dla każdego
Kto chce poczuć magię Dalmacji i poszerzyć swą wiedzę na temat historii Chorwacji, ten koniecznie powinien zwiedzić Split. To piękne miasto przyciąga wspaniałą atmosferą oraz zabytkami, którym trudno jest się oprzeć. Split to malowniczy port i nadmorska promenada, po której można spacerować do woli, to również miejskie uliczki, przy których można ujrzeć sporo cennych perełek architektury.

Tą najważniejszą jest pałac Doklecjana – jedna z najsłynniejszych pamiątek rzymskich, z jakimi można się spotkać na terenie Chorwacji. Wąskie uliczki, wiekowe kamienice i kościoły – oto kolejne skarby, dzięki którym Split wciąż pozostaje jednym z najważniejszych punktów na turystycznym planie miasta.

1. Dubrownik: perła Dalmacji i jej skarby
Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych miast w Chorwacji, a jego zabudowa może zrobić wielkie wrażenie nawet na tych najbardziej wymagających turystach. Tutejsza starówka to wspaniała zabudowa, wiekowe domy mieszczańskie oraz uliczki, które wciąż zachwycają swym historycznych charakterem. Miejskie studnie, wiekowe kościoły oraz potężne mury miejskie, które opadają do Adriatyku – oto kolejne atrakcje, dzięki którym wizyta w Dubrowniku może się na długo zapisać w pamięci każdego z nas.

Wycieczki po tak pięknym kraju, jakim jest Chorwacja, będą dla każdego z nas wspaniałą przygodą. Nie brak tu malowniczych letnisk, na terenie których można spędzić udane wczasy nad morzem, nie brak też wiekowych miast, które swą zabytkową zabudową mogą oczarować każdego. W tym kraju nudzić się nie można, a czas spędzony na jego trenie każdemu z nas dostarczy wiele wrażeń.

Dodaj komentarz