5 przydatnych gadżetów, które ułatwią Ci każdą podróż!

Podróż to ciekawa przygoda szczególnie dla osób, które chcą lepiej poznać otaczający ich świat. Jednak, aby umilić sobie taką wyprawę warto zaopatrzyć się w gadżety oraz akcesoria. Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które tylko czekają na nasz zakup. Jednak jakie są przykłady takich urządzeń? Sprawdzamy.

Powerbank z panelem słonecznym

Podróż bez telefonu nie tylko bywa niebezpieczna, ale również czasami nudna. Dzieje się tak szczególnie, gdy chcemy wybrać się do innego miasta sami a przed sobą mamy kilka godzin jazdy pociągiem lub autobusem. Książka może być dobrym pomysłem, jednak telefon daje nam większe możliwości – przede wszystkim edukacyjne. Coraz częściej pojazdy wyposażone są w samodzielne źródła energii, za pomocą których możemy się z nimi połączyć. Jednak nadal część z nich nie posiada takich udogodnień. Warto wtedy zaopatrzyć się w powerbanka, który dodatkowo posiada funkcję samodzielnego ładowania za pomocą energii słonecznej. Jest to dobre rozwiązanie również podczas długich pieszych wycieczek między innymi w górach. Urządzenie wystarczy zamontować na plecaku i w ten sposób będzie się ładowało. Nie tylko pomoże nam to naładować telefon, ale również aparat czy też inne urządzenia elektryczne.

Wiatrak na USB

Nie ma nic gorszego niż upały, które nie tylko doskwierają nam latem. W niektórych zakątkach świata, do których będziemy chcieli się wybrać, nawet podczas zimy będzie można odczuć wysokie temperatury. Jest to uciążliwe szczególnie podczas podróży autobusem, który często nie posiada klimatyzacji. Z pomocą przyjdzie nam wiatrak na USB. Jest to małe urządzenie, które z pewnością zmieści się w każdej torebce. Jego budowa pozwala nam podpiąć go do każdego źródła prądu, aby uruchomić mechanizm. Możemy także zasilać go powerbankiem. Małe urządzenie przyniesie nam ulgę w każdym miejscu przez długi czas. Szczególnie polecany jest dla osób, które mają problemy z napadami lęku podczas podróżowania w zamkniętej przestrzeni. Wiatrak dostarczy nam chłodnego powietrza i sprawi, że będziemy mogli lepiej oddychać.

Ogrzewacze do rąk

W podróży nie tylko możemy spotkać się z upałami. Są to również mroźne miejsca, które z pewnością mogą dać nam w kość. To właśnie niskie temperatury są przyczyną chorób, które jak powszechnie wiadomo nie lubią się z dobrą zabawą podczas wycieczek. Często zimno możemy odczuć szczególnie na dłoniach, które bez rękawic są narażone nawet na odmrożenie. Z pomocą przyjdzie nam ogrzewacz do rąk. Jest to produkt, który wyglądem przypomina gumowy balon. W środku znajduje się specjalny żel oraz mała blaszka z wypustkami. Jej przełamanie powoduje reakcję chemiczną, podczas której wytwarza się ciepło. Taki ogrzewacz do rąk może trzymać ciepło nawet do 2 godzin. Zawsze warto stosować go pod kocem lub kurtką, ponieważ mniejszy dostęp do tlenu powoduje silniejsze działanie. Ogrzewacze do rąk można używać wiele razy. Wystarczy produkt wrzucić do gotującej się wody na kilka minut, aby żel ponownie wrócił do ciekłej formy. Urządzenie można znaleźć również pod angielską nazwą heatpack. Występuje on również w formie jednorazowej.

Ręcznik szybkoschnący

Podczas podróży często musimy skorzystać z prysznica. Jest to spowodowane głównie ciepłym klimatem lub chęcią odświeżenia się. Jednak największym problemem podczas tej czynności są ręczniki, które zatrzymują w sobie wilgoć. Czasami zdarza się, że jesteśmy zmuszeni szybko spakować się oraz przemieścić w inne miejsce. Wtedy spakowanie wilgotnego ręcznika do walizki nie będzie dobrym pomysłem a czekanie na jego wyschnięcie kilku godzin może być niemożliwe. Wówczas z pomocą przychodzi nam ręcznik szybkoschnący z mikrofibry, który nie tylko wchłania duże ilości wody oraz szybko schnie, ale również jest mały i nie zajmuje dużo miejsca w naszej walizce. Taki produkt może być gotowy do zapakowania nawet w 30 minut od kąpieli. Ręcznik szybkoschnący to dobre rozwiązanie szczególnie na plaże oraz biwak.

Odświeżacze do ubrań

Podróż wymaga od nas zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Jest to spowodowane głównie ograniczoną ilością sprzętów, które możemy zabrać, a z których korzystamy praktycznie każdego dnia. Jest to między innymi pralka oraz żelazko. Podczas pakowania ubrań często zdarza się, że są one pogięte a brak urządzeń do ich wyprasowania sprawia, że możemy mieć problem. Z pomocą przychodzi nam odświeżacz do ubrań w formie sprayu. Nie tylko po chwili wyprostuje każde zagniecenie, ale również nada ubraniom świeżego zapachu. Szczególnie jest to przydatne, gdy nie mamy pralki, która odświeżyłaby materiał. Spray możemy wykonać sami w domu. Wystarczy do tego butelka, płyn do płukania tkanin, woda oraz soda oczyszczona. Taki preparat prostuje tkaniny oraz pochłania wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Gadżety na podróż to niewątpliwie dobre rozwiązanie, które ułatwi nam każdą wycieczkę. Dzięki nim zapomnimy o problemach oraz będziemy mogli cieszyć się przygodami. Warto się w nie zaopatrzyć nie tylko ze względu na ich właściwości, ale również małe rozmiary, które zmieszczą się nawet do najmniejszej walizki.

Dodaj komentarz