Anglia. Ciekawe miejsca oraz zabytki.

Anglia to kraj, który chętnie jest odwiedzany przez turystów na całym świecie. Składa się na to kilka elementów. Anglia dostarcza podróżnikom wielu emocji oraz pozwala dostrzec unikaną średniowieczną architekturę, która dodatkowo została podkreślona przez obecność najpopularniejszej królowej na świecie – Elżbiety II.

Anglia – wyspa równin i pagórków.

Anglia to kraj, który wchodzi w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jest to jedno z najbardziej popularnych krajów w Europie. Co roku stolicę Londyn odwiedza około 19 mln podróżników. Anglia z pewnością należy do jednych z najbardziej charakterystycznych krajów na świecie. Jest to spowodowane obecnością pochmurnie – deszczowej pogody oraz brytyjskim akcentem tamtejszych mieszkańców. Anglia posiada bardzo silnie zakorzenioną historię. Niektóre tradycje takie jak picie herbaty jest obowiązkowym elementem podczas każdego dnia. Turyści w Anglii mogą także zwiedzić wiele zabytków oraz zamków. Wyspa posiada także wiele sklepów stacjonarnych z kosmetykami lub ubraniami, które możemy pozyskać tylko tam. Klimat może nie przypaść do gustu turystom, którzy wolą spędzać czas podczas słonecznych dni. Jednak wybierając się do Anglii na dłuższy okres do pogody można szybko się przyzwyczaić. Kraj w zależności od regionu będzie równinny lub pagórkowaty. Północna strona Anglii posiada masyw górski Penniny, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom wspinaczek.

Anglia – najpopularniejsze miejsca.

Anglia posiada około 400 tysięcy zabytków, które zostały wybudowane przed 1700 rokiem. Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli tego kraju jest wieża zegarowa Big Ben lub Elizabeth Tower. Budowla ma blisko 100 metrów wysokości a tarcza mechanizmu posiada 7 metrów średnicy. Co kwadrans turyści mogą usłyszeć melodię, która jest produkowana przez 4 dzwony. Big Ben wchodzi w skład Pałacu Westministerskiego. Jest to miejsce, które swoją historią sięga 1000 roku. W 1987 roku został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wewnątrz kompleksu budynku znajdują się Izby Gmin, lordów oraz urzędników. Turyści mogą podziwiać ten neogotycki pałac zlokalizowany w Londynie. W tym mieście także miłośnicy edukacyjnych wycieczek mogą odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, które oferuje nam ponad 70 milionów eksponatów. Znajduje się ten wiele ciekawych atrakcji dla młodszych odkrywców, jednak wiele także przeznaczonych jest dla starczych. Zwiedzający mają szansę zobaczyć liczne eksponaty, poczuć trzęsienie ziemi czy też obserwować dinozaury – roboty. Na liście ciekawych zabytków Anglii nie może zbraknąć London Eye, czyli koła obserwacyjnego, które posiada 135 metrów. Z niego turyści mogą zobaczyć większą część miasta oraz okolic. Charakterystyczny dla kraju jest również Tower Bridge, czyli most zwodzony. Jest on zlokalizowany w Londynie nad rzeką Tamizą. Umożliwia on przepłynięcie pod nim statków oceanicznych do około 40,5 metrów wysokości.

Anglia to kraj, który z pewnością przypadnie do gustu każdemu turyście niezależnie od jego preferencji. Sam Londyn stanowi centrum różnorodnych atrakcji – mogą to być muzea, pałace czy też atrakcje takie jak diabelski młyn. Z pewnością rodziny z dziećmi będą mogły znaleźć dla siebie dużo edukacyjnych form spędzania czasu. Warto wspomnieć, iż bilety lotnicze na wyspę są stosunkowo niedrogie, co może zachęcić do podróży. Zabytki oraz charakterystyczna pogoda sprawią, że urlop może zyskać innego niż dotychczas klimatu.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz