Czego lepiej unikać w podróży?

Podróż to czas wielu różnorodnych możliwości. Dzięki temu wczasowicze mogą odpocząć oraz zregenerować swoje siły. Są jednak rzeczy, które dla własnego komfortu lepiej uniknąć. Jakie są przykłady? Sprawdzamy.

Unikaj jedzenia w przydrożnych barach

Dla wielu osób podróż kojarzy się z nauką oraz poznawaniem nowej kuchni. Jest to szczególnie popularne w krajach egzotycznych, w których ludzie mają zupełnie inne przyzwyczajenia smakowe. Dzięki temu możemy spróbować różnorodnych owoców morza lub potraw, które pierwszy raz widzimy na własne oczy.

Decydując się na podróż zawsze warto zebrać szczegółowe informacje na temat sytuacji, która aktualnie panuje w danym kraju. W niektórych może okazać się, że warunki sanitarne szczególnie odradzają spożywania posiłków przygotowywanych na ulicy. Mowa tutaj szczególnie o street food, które występuje w krajach azjatyckich oraz czasami afrykańskich.

Polega to głównie na przyrządzaniu posiłków w niewielkich budynkach lub wózkach zlokalizowanych nieopodal ruchliwych ulic. Bardzo często kucharze nie mają dostępu do bieżącej wody oraz jednorazowych rękawiczek. Bardzo łatwo wtedy o chorobę, która dotyczy szczególnie Europejczyków.

Zagrożenia czyhają zarówno ze strony licznych bakterii, ale również zupełnie inaczej dobieranych przypraw. W ten sposób można doprowadzić się do stanu, który nawet zagraża zdrowiu.

Może tak się dziać nawet pomimo tego, że lokalne osoby nie mają z tym problemu. Wszystko przez ich przyzwyczajenia oraz odporność pod tym względem. Właśnie dlatego warto decydować się na sprawdzone restauracje lub bezpośrednio zamawiać swój pobyt przez biuro podróży z wliczonym w cenę wyżywieniem.

Unikaj wycieczek proponowanych przez przechodniów

Wycieczka to czas, w którym warto szukać przygód. Mowa tutaj o licznych atrakcjach, które można znaleźć tylko w danym kraju. Może to być między innymi nurkowanie lub wspinaczka górska. Warto wówczas pamiętać, aby nigdy nie korzystać z usług firm, których dane nie możemy znaleźć w wyszukiwarce internetowej. Oznacza to wówczas, że firma nie istnieje a przechodnie są oszustami.

Takie osoby często zaczepiają turystów oraz proponują im zorganizowaną wycieczkę na przykład do innego miasta lub w konkretne miejsce. Po wpłaceniu zaliczki przechodnie znikają bez śladu.

Dużym zagrożeniem są również firmy wycieczkowe, które oferują turystom niebezpieczne oraz pełne adrenaliny przeżycia takie jak nurkowanie w klatce z rekinami lub skok na bungee. Wówczas wycieczki mogą odbyć się, jednak są pozbawione wszelkiego rodzaju przepisów bezpieczeństwa oraz ewentualnego ubezpieczenia. Właśnie dlatego nigdy nie należy szukać wycieczek na własną rękę. Zawsze warto robić to przez biura podróży w ojczystym kraju.

Unikaj spożywania wody bezpośrednio z kranu

Tak jak w przypadku jedzenia turyści szczególnie powinni unikać picia wody z kraju szczególnie w egzotycznych krajach. Dobrym nawykiem jest regularne unikanie picia wody z kranu, która nie znajduje się w naszym domu. Nigdy nie wiemy jaki jest stan czystości wód oraz skąd dokładnie są one pozyskiwane. Przez wodę przenosi się wiele różnorodnych bakterii, które mogą powodować nawet śmiertelne choroby.

Zawsze do gotowania używajmy wody butelkowej, którą znajdziemy w sklepach. Wodę z kraju można użyć jedynie do kąpieli oraz mycia naczyń. Warto o tym pamiętać szczególnie będąc w miejscach z niskim poziomem higieny.

Podczas wycieczki zawsze unikajmy kilku podstawowych elementów. Przede wszystkim nie spożywajmy posiłków z barów, które są pozbawione bieżącej wody oraz zachowania podstawowych przepisów sanitarnych. Dodatkowo nie spożywajmy wody z kranu oraz nie ufajmy przechodniom, który oferują nam poboczne wycieczki.

Dodaj komentarz