Francja, czyli kraj zakochanych

Francja to z pewnością jedno z najbardziej popularnych państw na całym świecie. Jej głównymi symbolami są sery, Wieża Eiffla oraz bagietka. Czym przyciąga do siebie turystów? Zobaczmy.

Kilka słów o Francji

Francja to z pewnością dobry wybór dla wszystkich osób, którzy chcą posmakować unikalnej kuchni oraz zaznać odpoczynku u boku ukochanej osoby. Według wielu turystów kraj ten wzbudza zachwyt szczególnie po zmroku, gdy wszystkie atrakcje zostają odpowiednio podświetlone. Francja znajduje się w zachodniej Europie. Ma dostęp zarówno do Morza Śródziemnego jak i Północnego. Często turyści wybierają ten kraj jako środek do tranzytu bezpośrednio do Wielkiej Brytanii. Wszystko za sprawą Eurotunelu. Według ekspertów jest to piąty kraj pod względem najlepiej rozwiniętych krajów na całym świecie. Walutą we Francji jest euro. W 2019 roku kraj odwiedziło 90,2 mln turystów, dzięki czemu Francja trzeci raz z rzędu otrzymała pierwsze miejsce w rankingu najliczniej odwiedzanych państw na świecie.

Jak można dotrzeć do Paryża z Polski?

Do Paryża, stolicy Francji, najlepiej jest dolecieć samolotem. Z Warszawy jest to około 1370 kilometrów. Podróż samolotem jest wygodna oraz szybka – bilety możemy kupić już od 200 złotych a cały lot trwa około 2 godziny i 20 minut. Możemy również wybrać się autobusem, jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Cała wycieczka trwać będzie około 25 godzin. Pociąg natomiast zajmie nam około 12 godzin, jednak musimy liczyć się z wysokimi cenami biletów oraz koniecznością przesiadki w Berlinie.

Wieża Eiffla

Wieża Eiffla zlokalizowana w Paryżu to najbardziej znany symbol całego kraju. Cała konstrukcja została zbudowana w 1889 roku jako symbol rewolucji francuskiej oraz potęgi, jaką jest wiedza inżynieryjna. Wieża ma 324 metry wysokości i położona jest na Polu Marsowym. To właśnie ona pozwoliła francuzom łączyć się z posterunkami wojskowymi przez telegraf, który umieszczono na samym szczycie konstrukcji. Wieża Eiffla to ciekawe miejsce dla turystów, ponieważ upiększa całe miasto szczególnie podczas Nowego roku oraz ważnych dla państwa świąt – wszystko za sprawą 352 różnokolorowych reflektorów, które zmieniają kolor konstrukcji. Turyści mogą za pomocą schodów lub windy wejść na jeden z trzech poziomów i obserwować całe miasto. Z pewnością przypadnie do gustu zakochanym, którzy chętnie wyznają sobie pod nią miłość.

Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame to jedna z najbardziej znanych budowli na całym świecie. Wszystko za sprawą swojego majestatu oraz licznych powieści. Budowa konstrukcji zajęła 200 lat. Katedra zachowana jest w stylu gotyckim i całościowo poświęcona jest Matce Bożej. Budowla odwiedzana jest przez turystów nie tylko przez jej religijne znaczenie, ale również kulturowe. To właśnie tam odbywają się koncerty organistów oraz chórów. Katedra Notre Dame obfituje również w wiele relikwii, które stanowią fundament religii chrześcijańskiej. Znajduje się tam między innymi korona cierniowa, część krzyża, gwóźdź czy też chusta Matki Boskiej. Z pewnością będzie to idealne miejsce dla osób, które wykazują miłosierdzie Boże.

Francja to kraj, który posiada wiele unikalnych zabytków. Nic dziwnego, że jest tak często odwiedzanym państwem na całym świecie. Warto wybrać się nie tylko do Paryża, lecz do innych znanych miast takich jak Marsylia czy też Lyon. Wszystkie miejsca we Francji mają swój niepowtarzalny urok, którego z pewnością trzeba doświadczyć. Dobrze zwiedzać je nie tylko w ciągu dnia, ale również podczas rozświetlonej lampkami nocy.

Dodaj komentarz