Gdzie najlepiej spędzić czas w Niemczech?

Niemcy to kraj, który sąsiaduje z Polską od zachodu. To siódme na świcie państwo pod względem liczby odwiedzin z zagranicy. Niemcy to kraj, który przyciąga turystów swoimi zabytkami oraz unikalnym klimatem, który panuje w tamtejszych miastach. Jednak gdzie najlepiej powinniśmy spędzić tam czas? Przekonajmy się.

Niemcy – kilka słów wstępu.

Niemcy to kraj, który chętnie jest odwiedzany przez turystów z polski oraz całego świata. W 2015 roku przybyło tu 34,972 mln podróżników, którzy chcieli lepiej poznać tą wspaniałą krainę. Stolicą Niemiec jest Berlin, czyli największe miasto w całej Unii Europejskiej pod względem liczby ludności. To właśnie tutaj turyści mogą podziwiać urokliwe zabytki oraz dobrze spędzać czas. Niemcy sąsiadują z Danią, Polską, Czechami, Austrią, Szwajcarią, Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią. Ukształtowanie powierzchni jest zbliżone do polskich standardów – na północy możemy spotkać liczne wybrzeża wydmowe, a w niektórych częściach kraju także klifowe. Środek państwa stanowi średniogórze, które ma charakter wyżynno-górzysty. Na południu Niemiec rozciąga się Wyżyna Bawarska połączona z Alpami Bawarsko-Tyrolskimi.

Berlin – Mur Berliński.

Berlin to miast położone w północno-wschodniej części Niemiec. Zamieszkuje je około 3,7 mln osób. Na terenie miasta znajduje się wiele rzek, jezior oraz zatok. W Berlinie najlepiej jest spędzić czas podczas spacerów szlakiem Muru Berlińskiego. Jego długość wynosi około 160 kilometrów, z czego 50 kilometrów znajduje się właśnie na terenie miasta. Szlak biegnie zarówno na terenach leśnych jak i podmiejskich. Szlak został zbudowany już w 1990 roku z myślą o turystach pieszych oraz rowerowych. Turyści z całego świata mogą zwiedzić trasę, która zawiera wiele ciekawych przystanków takich jak Pomnik pomordowanych Żydów Europy czy też Most Glienicke.

Monachium – Święto piwa.

Monachium to miast położone w południowej części Niemiec. Zamieszkuje je około ,5 mln mieszkańców. Miasto położone jest w południowej Bawarii i znane jest z architektury, kultury, historii oraz największego na świecie święta piwa – Oktoberfest. Jest to święto podczas którego najlepiej jest spędzić czas w tym państwie. Oktoberfest, czyli inaczej dożynki piwa, organizowane są w tym mieście od 1810 roku. Jest to jeden z największych festynów ludowych na świecie. Co roku odwiedza go około 6 milionów turystów. W trakcie trwania święta turyści mogą spróbować tradycyjnych niemieckich piw oraz wziąć udział w licznych atrakcjach takich jak wesołe miasteczka czy tez zawody związane z piwem. Okroberfest zaczyna się 1 lub 2 października oraz trwa co najmniej 16 dni.

Hamburg – Miniatur Wunderland.

Hamburg położony jest w północnej części Niemiec. Mieszka w nim około 1,85 mln osób. Jest to drugie pod względem zaludnienia miasto w tym państwie. Hamburg dla wielu turystów jest centrum największego portu morskiego w kraju. W mieście najlepiej jest spędzić czas ze względu na miejsce zwane Miniatur Wunderland, czyli park miniatur. Atrakcja jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ posiada najdłuższy model kolejki na całym świecie. Co roku zostają dołączone nowe elementy, które doprowadzają do nieustannego rozwoju. Zachwyt wśród podróżników wzbudza 15 minutowa symulacja dnia oraz nocy. Modele przestawiają największe miasta na świecie, w których możemy dostrzec zabytki, figurki ludzi czy też roślinność.

Niemcy to piękny oraz pełen atrakcji kraj, który każdy podróżnik powinien chociaż raz odwiedzić. Dzięki dobremu rozwojowi Państwo oferuje turystom wiele możliwości dotarcia – autobusy, pociągi, samoloty, samochody a nawet rowery.

Jak dobrze jednak wiemy, nie jest to tani kraj, zawsze jednak możemy w sytuacjach braku gotówki wspomóc się pożyczką na wymarzone wakacje. Niemcy warto odwiedzić ze względu na dużą liczbę miejsc, w których najlepiej jest spędzić czas.

Dodaj komentarz