Jak podróżować w czasie pandemii?

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów. Obecnie szczególnie ubolewamy nad brakiem możliwości swobodnego przemieszczania się. Jednak są sposoby, które pozwolą nam na bezpieczne podróże w tych trudnych czasach. Jakie? Zobaczmy.

Nie zapomnij o podstawowych środkach bezpieczeństwa.

Osoby planujące podróż do innego kraju w czasie pandemii powinny zachowywać szczególną ostrożność. Nie we wszystkich miejscach możemy spotkać płyn do dezynfekcji czy też jednorazowe rękawiczki. Decydując się na wycieczkę zabierzmy ze są obowiązkowo kilka jednorazowych oraz wielorazowych maseczek ochronnych. Jest to podstawowe zabezpieczenie, które chroni nas przed wirusem. Dodatkowo udając się w miejsca publiczne powinniśmy wziąć ze sobą mały pojemnik ze środkiem dezynfekującym. Będzie to idealna alternatywa do mydła oraz wody, które nie zawsze jest dla nas dostępne. Dzięki zawartości alkoholu płyn dezynfekujący zabija wszelkie bakterie oraz wirusy. Brak konieczności spłukiwania może ułatwić nam nasz wypoczynek. Decydując się na wycieczkę do innego kraju pamiętajmy również o zabraniu podstawowych leków przeciwbólowych. Dodatkowym zabezpieczeniem będą witaminy w postaci kapsułek takie jak C oraz D. Będą one stanowiły skuteczne wzmocnienie układu odpornościowego. Podczas zwiedzania różnych zabytków starajmy się unikać dużych skupisk ludzi. Jeśli jest to niemożliwe zachowajmy odpowiednią odległość. Będąc w zamkniętych przestrzeniach podczas wycieczki unikajmy również zbędnego dotykania powierzchni. Jeśli czujemy się chorzy zostańmy w hotelu.

Bądź na bieżąco z obostrzeniami.

Osoby, które decydują się na wycieczkę zarówno przez biuro podróży jak i prywatnie powinny pamiętać o obowiązujących obostrzeniach. W każdym Państwie sytuacja bardzo szybko ulega zmianie. To, co obowiązuje w naszym kraju nie zawszę będzie takie samo w innych. Warto mieć na uwadze fakt, że nawet sąsiedzi Polski mają mniej lub bardziej zaostrzone przepisy dotyczące pandemii koronawirusa. Miłośnicy podróży powinni czerpać informacje ze sprawdzonych źródeł. Jest to między innymi Serwis Rzeczypospolitej Polskiej – gov.pl. To właśnie tam znajdziemy wszelkie informacje o aktualnych obostrzeniach z całego świata. Sprawdzone fakty obejmują zarówno Europę jak i Ameryki, Azję, Afrykę oraz Australię. Dla osób, które chcą ubezpieczyć swój wyjazd w czasie pandemii mogą skorzystać z licznych ofert, które znajdą w biurach podróży. Konsultanci udzielą nam wszelkich odpowiedzi na temat obostrzeń i sytuacji epidemiologicznej danego kraju. Tam również podróżnicy ubezpieczą swój wyjazd oraz w sytuacji odwołania lotu otrzymają zwrot kosztów. Wycieczki za pośrednictwem biur podróży w czasie pandemii to również organizacja testu na COVID, który w niektórych miejscach jest koniecznością.

Monitoruj swój stan zdrowia.

Przed podróżą w czasie pandemii koronawirusa należy monitorować swój stan zdrowia. Jest to bardzo ważny element, który często jest bagatelizowany. Podróżnicy powinni pamiętać o tym, że ich zdrowie powinno być stawiane jako priorytet ponad wszystko. Wycieczki w czasie koronawirusa powinny odbywać się z udziałem jedynie zdrowych osób. Z tego względu postarajmy się nie spotykać ze znajomymi na kilka dni przed podróżą. Dodatkowo unikajmy dużych skupisk ludzi, którzy potencjalnie mogą nas zarazić. Jeśli czujemy się chorzy oraz mamy objawy takie jak gorączka, kaszel lub katar powinniśmy niezwłocznie poinformować o tym biuro. Jeśli jednak organizujemy podróż w czasie pandemii na własną rękę musimy mieć na uwadze fakt, że na lotnisku będzie odbywała się kontrola temperatury ciała. Dodatkowo przeprowadza się nią bezpośrednio przed wejściem na pokład. Jeśli mamy gorączkę nasz lot może zostać odwołany. Warto jest więc rozważyć pozostanie w domu, ponieważ udając się na lotnisko musimy liczyć się z kosztami transportu oraz straconego czasu.

Staraj się podróżować lokalnie.

Główną rekomendacją Ministra Zdrowia dotyczącą wyjazdów w czasie pandemii jest unikanie wyjazdów za granicę. Ma to swoje uzasadnienie w kontekście większej transmisji wirusa. Podróżnicy w czasie pandemii powinni wybierać lokalne miejsca, które czasami dorównują lub nawet przewyższają pięknem zagraniczne zabytki. W Polsce nie brakuje licznych atrakcji oraz miejsc, które wprawią nas w zachwyt. Wycieczki w czasach pandemii mogą odkryć przed nami liczne lokalizacje w Polsce, o których do tej pory nie mieliśmy pojęcia. Mogą to być góry, jeziora oraz morze. W Polsce podróżnicy znajdą liczne hotele, pola namiotowe oraz kempingowe. Nadadzą się one idealnie zarówno dla par, jak i dla rodzin z dziećmi. Udając się na wycieczki lokalnie poszerzamy wiedzę o kraju oraz wspomagamy przedsiębiorstwa w tych trudnych dla wszystkich czasach.

Wybieraj biura podróży.

Wyjazdy w czasie pandemii są bardzo trudne przez wiele czynników. Głównym problemem są obostrzenia, które w szybkim tempie się zmieniają. To, co dziś jest dozwolone, jutro może być zakazane. Decydując się na usługi biura podróży w czasie pandemii możemy uniknąć niepotrzebnego stresu. Pracownicy przedstawią nam oferty z uwzględnieniem najnowszych obostrzeń. Dodatkowo nasz wyjazd na wypadek zachorowania zostanie ubezpieczony a pieniądze do nas zwrócone. Biuro podróży w czasie pandemii dodatkowo pomoże nam w doborze odpowiedniego miejsca, do którego chcemy się udać. Kolejną zaletą jest fakt, że będziemy na bieżąco z procedurami, które poprzedzą nasz not. Pracownicy biura podróży udzielną nam informacji między innymi o wymaganych zaświadczeniach, dokumentach oraz testach COVID, które w niektórych krajach są obowiązkowe.

Podróże w czasie pandemii mogą być trudne. Jednak istnieje wiele sposobów na to, aby były bezpieczne oraz mniej skomplikowane. Dobrym rozwiązaniem jednak jest przekładanie niekoniecznych wycieczek na później. Pandemia koronawirusa pokazuje nam jak bardzo powinniśmy dbać o nasze zdrowie. Obserwujmy aktualne obostrzenia oraz w jeśli mamy taką możliwość podróżujmy lokalnie oraz w miejsca o kameralnym charakterze, które pozwolą nam na bezpieczny odpoczynek.

(fot. pixabay.com)

Dodaj komentarz