Jak przygotować się na kilkudniowy wyjazd do lasu?

Las to miejsce, w którym wielu z nas może zaznać spokoju oraz pozbierać myśli. Dzięki temu jesteśmy w stanie się zrelaksować oraz chociaż na chwilę zapomnieć o problemach. Jednak decydując się na wycieczkę do lasu powinniśmy pamiętać o kilku elementach. Jakich? Sprawdźmy.

Szczelny namiot oraz śpiwór

Namiot oraz śpiwór na kilkudniową wycieczkę do lasu to obowiązkowe elementy, których nie możemy pominąć. Muszą nie tylko chronić nas przed deszczem, ale również zwierzętami – nawet tymi najmniejszymi. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele różnych rodzajów takich elementów. Niektóre z nich są dodatkowo pokryte odpowiednią powierzchnią, która utrzymuje ciepło na długo. Jest to zaleta szczególnie w chłodne dni. Ważne, aby namiot odporny był na wiatr, który nawet w lesie bywa silny. Przydadzą nam się do niego różnorodne pasy burzowe oraz śledzie. Śpiwór natomiast powinien być lekki oraz wygodny. Dobre, jeśli posiada kaptur, który równocześnie będzie naszą poduszką. Pamiętajmy, aby zawsze kontrolować wagę naszych przedmiotów, ponieważ to właśnie ona sprawia, że możemy cieszyć się wygodą oraz komfortem.

Pojemny plecak

Pojemny plecak to kolejna pozycja, której nie możemy pominąć. Dzieje się tak, ponieważ stanowi on podstawę wszystkich naszych spacerów. Możemy zabrać do niego wszystkie niezbędne akcesoria. Jednak, aby był on praktyczny zwracajmy uwagę na jego wagę, wielkość oraz rodzaj materiału, z którego jest zrobiony. Powinien on być wytrzymały na różnego rodzaju deszcze oraz zadrapania. Dodatkowo nie powinien obciążać naszych pleców. Materiał nie może przepuszczać wilgoci oraz drobnych zwierząt takich jak mrówki czy też komary. Podczas kilkudniowej wycieczki do lasu warto również wziąć pod uwagę jego wielkość. Powinna być ona dobrana odpowiednio do naszych możliwości. Nie powinna ograniczać naszych ruchów oraz powodować zapadanie się w grząskim mchu.

Środki na komary oraz kleszcze

Jak wiadomo las obfituje w wiele różnorodnych zwierząt. Są nimi między innymi lisy, dziki, sarny, łosie oraz nieco mniejsi mieszkańcy tacy jak komary oraz kleszcze. Są one wyjątkowo irytujące, ponieważ ich ugryzienia mogą powodować wielogodzinny ból oraz swędzenie. Dodatkowo kleszcze mogą przenosić wiele groźnych chorób takich jak borelioza. Dlatego powinniśmy zawsze brać ze sobą środki w postaci maści lub sprayów, które odstraszają owady. Są one skuteczne oraz działają na długo.

Woda oraz jedzenie

Woda oraz jedzenie to must have każdego podróżnika. Szczególnie tyczy się to osób, które chcą udać się do lasu, aby spędzić w nim kilka dni. Warto zaopatrzyć się w baniaki, które mają 5 litrów czystej wody. Posłuży nam ona nie tylko do picia, ale również gotowania oraz utrzymania higieny. Pamiętajmy, aby zawsze pić około 2 litrów wody dziennie. Baniaki możemy między innymi zaczepić do plecaka lub umieścić je w osobnej torbie. Jedzenie natomiast powinno być jak najbardziej kaloryczne oraz syte. Najlepiej, jeśli zaopatrzymy się w odpowiednio przygotowane paczki żywieniowe, które są małe, jednak zawierają szereg elementów, które pomogą nam się najeść. Najskuteczniej jest szukać ich na stronach internetowych.

Przenośna kuchenka na gaz

Nikt nie wyobraża sobie spędzenia kilku dni bez ciepłego napoju. Jest to nie tylko potrzebne, aby ogrzać się w zimne noce, ale również po to, aby wspomóc układ trawienny w tych nietypowych dla niego warunkach. W tym celu zakupmy przenośną kuchenkę na gaz, która jest mała oraz lekka. Szybko nagrzeje nasz posiłek lub zagotuje kubek herbaty. Cała konstrukcja jest bezpieczna oraz zasila ją puszka z gazem.

Latarka oraz power bank

Noce w lesie mogą być trudne, jeśli nie posiadamy elektryczności. W tym celu zakupmy latarkę, która da nam światło przez wiele długich godzin. Jest to dobre rozwiązanie, które z pewnością pomoże nam przeczytać książkę lub znaleźć coś w naszym plecaku. Warto pamiętać, żeby zawsze brać ze sobą telefon, nawet jeśli chcemy już od niego odpocząć. W lesie może nas spotkać wiele niebezpieczeństw. Telefon pozwoli nam szybko zareagować na nie oraz uzyskać pomoc. Do jego ładowania, w razie potrzeby, posłuży nam power bank. Warto zaopatrzyć się w taki, który jest zasilany energią słoneczną.

Decydując się na wyprawę kilkudniową do lasu powinniśmy pamiętać o zabraniu wszystkich wymienionych wyżej elementów. Dzięki nim nasz pobyt będzie bezpieczny oraz komfortowy. Jeśli mamy taką możliwość zawsze powinniśmy zabrać ze sobą kogoś, kto będzie mógł nam towarzyszyć. Nie tylko pozwoli nam to na rozmowę, ale również da większe poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz