Jak tanio kupić bilety lotnicze?

Odkąd istnieją tanie linie lotnicze podróżowanie stałe się łatwiejsze i dostępne właściwie dla każdego. Ceny biletów lotniczych w obrębie Europy u tanich przewoźników wahają się pomiędzy kilkadziesiąt, a kilkaset złotych. Również wybierając się dalsze podróże przykładowo do Azji czy Stanów Zjednoczonych, możemy upolować bilety lotnicze w bardzo korzystnej cenie.

Dużą popularnością cieszą się serwisy wyszukujące tanie loty. Ich wadą jest jednak to, że aby uzyskać bilet po deklarowanej cenie, trzeba go zakupić za pośrednictwem serwisu, a to z reguły opatrzone jest stosowną opłatą. W efekcie cena biletów zostaje powiększona o prowizję pośrednika. Zdecydowanie bardziej opłaca się samemu kupować bilety na samolot, bezpośrednio przez strony linii lotniczych. Jak to robić, aby wyszło jak najtaniej? Sprawdź, kilka prostych trików jak tanio kupić bilety lotnicze.

  • Korzystaj z VPN

Szyfrowane połączenie to podstawa, jeśli chcesz zawsze kupować bilety lotnicze po korzystnej cenie. Połączenie VPN masuje nasz adres IP. Pamiętajmy, żeby zanim zaczniemy z niego korzystać dokładnie usunąć historię przeglądania ze wszystkich przeglądarek na urządzeniu, a także z konta Google. Decydując się na połączenie VPN, musimy wybrać kraj, który będzie widoczny w sieci, jako nasza lokalizacja.

W przypadku kupowania biletów lotniczych najlepszą opcją jest ustawienie lokalizacji, na kraj, którego waluta ma niższą wartość niż złotówka, przykładowo na któryś z krajów azjatyckich. W wielu przypadkach też sprawdza się wybranie kraju, który jest siedzibą linii lotniczych, którymi chcemy polecieć. W ten sposób będziemy mieć dostęp do lepszych cen. Nie jest bowiem prawdą, że u danego operatora ceny biletów lotniczych dla wszystkich krajów są jednakowe.

  • W odpowiedni sposób wybieraj datę podróży

Najczęściej popełnianym błędem podczas wyszukiwania połączeń lotniczych, jest wielokrotne sprawdzanie ceny biletu na ten sam termin w ciągu jednego lub kilku dni. Pamiętajmy, że urządzenie, z którego korzystamy (smartfon, komputer, tablet), ma adres IP, a historia naszej aktywności w Internecie i lokalizacja jest widoczna dla operatorów lotniczych. Dlatego, jeśli często sprawdzamy ceny biletu na danej trasie w jakimś konkretnym dniu, to możemy zauważyć, że po kilkukrotnym wyszukiwaniu ceny wzrastają.

Dzieje się tak dlatego, że system „widzi”, że zależy nam na odbyciu podróży właśnie tego wybranego dnia. Dlatego, nie tylko zawsze korzystajmy z połączenia VPN, ale również nigdy nie wpisujmy jako daty podróży terminu, który faktycznie nas interesuje. Wybierajmy dzień miesiąc lub nawet dwa później, a następnie na wyświetlonych wynikach wyszukiwania, suwakiem przesuwajmy daty tak długo, aż cofniemy się do dnia, który nas interesuje. Zajmie to zaledwie dwie minuty, a może sprawić naprawę sporą różnicę w cenie biletów.

  • Trzymaj rękę na pulsie i śledź promocje.

Bardzo zależy Ci na tanim podróżowaniu? Musisz cały czas być na bieżąco z wszelkimi promocjami. Nie ma innej opcji, jeśli nie chcesz przegapić atrakcyjnych ofert. Potrafią one zmieniać się dosłownie z dnia na dzień, najlepiej więc codziennie poświęcić, chociaż 10 minut i zerknąć na ceny biletów w kilku liniach lotniczych oferujących połączenia w interesujących nas destylacjach.

Ponadto bardzo często pojawiają się też tak zwane promocje łączone dotyczące wynajmu pokoi w hotelu, czy wypożyczenia samochodu. Kupując bilet i rezerwując hotel, czy auto za jednym razem na stronie linii lotniczych możemy niekiedy zyskać aż do 50% w porównaniu do standardowej ceny tych usług.

Trzymając się tych kilku prostych zasad, możemy znacznie obniżyć koszty naszych podróży. Warto też zainteresować się programami lojalnościowymi przewoźników, którzy na przykład oferują 10% zwrotu ceny wynajmu hotelu, jeśli skorzystamy z oferty noclegowej dostępnej za pośrednictwem linii lotniczych. Pieniądze te uzupełniają saldo naszego programu lojalnościowego i możemy je w ciągu następnych 6 miesięcy wykorzystać na zakup biletów. W praktyce oznacza to, że możemy następnym razem polecieć nawet całkowicie za darmo, jeśli trafimy na atrakcyjną promocję cenową.

Z kolei, jeśli bardzo często latamy daną linią lotniczą warto dołączyć do Discount Club – czyli specjalnego programu lojalnościowego dla stałych klientów. Co prawda płacimy za członkostwo, jednak opłata nie jest zbyt wygórowana i uiszcza się ją tylko raz na rok, a mamy stały dostęp do niższych cen biletów i specjalnych promocji.

Dodaj komentarz