Jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo w podróży?

Podróż to z pewnością ważne wydarzenie w naszym życiu. Warto się do niej odpowiednio przygotować. Co zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo? Radzimy.

Kontrolujmy nasz bagaż

Bagaż to wszystko co jest nam potrzebne w czasie podróży. Dzięki niemu zawsze jesteśmy przygotowani na różne okoliczności. Często posiadamy w nim ubrania, kosmetyki oraz dokumenty. Walizka lub plecak zawsze powinny być naszymi oczkami w głowie. Wszystko ze względu na potencjalnych złodziei, którzy tylko czekają na naszą chwilę nieuwagi.

Statystycznie najczęściej dochodzi do kradzieży w pociągach. To właśnie tam pasażerowie często zasypiają i nie zwracają uwagi na niebezpieczeństwo. Decydując się za zakup miejsca w drugiej klasie musimy liczyć się z tym, że każdy ma dostęp do naszego wagonu. Osoby swobodnie mogą przemieszczać się między nimi. Co więc zrobić, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo? Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie podróż w co najmniej dwie osoby. Wówczas jedna osoba może na bieżąco kontrolować nasz bagaż podczas naszej drzemki lub wyjścia do toalety. Jeśli nie mamy osoby towarzyszącej zawsze odpowiednio zabezpieczmy nasz bagaż. Pociągi oferują swoim pasażerom miejsca na rzeczy nad siedzeniami oraz w odpowiednio oznaczonych miejscach. Wówczas zaopatrzmy się w kłódkę na suwak. Wtedy wyjęcie zawartości z walizki będzie niemożliwe. Dobrym sposobem jest także zaopatrzenie się w metalowy sznurek oraz osobną kłódkę. Dzięki temu przytwierdzimy bagaż do półki i nie zostanie on wyniesiony.

Zaopatrzmy się w kilka narzędzi do samoobrony

Decydując się na podróż głównie skupiamy się na spędzaniu dobrze czasu. Jednak powinniśmy także mieć na uwadze sytuacje, których możemy nie przewidzieć. Bez wątpienia mogą to być wydarzenia, które bezpośrednio mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu. Najbardziej możemy czuć się zagrożeni podróżując do krajów szczególnie zagrożonych przez ataki terrorystyczne. Może to być między innymi Turcja, Irak, Afganistan, czy też Indie.

Akcesoria, w które warto się zaopatrzyć, to na przykład mały gaz pieprzowy. Dzięki niemu będziemy mogli oślepić napastnika oraz oddalić się od niego na bezpieczną odległość. Warto zaopatrzyć się w gaz pieprzowy, ponieważ jego miniaturowe wersje możemy schować w kieszeni. Warto jednak dokładnie zapoznać się z przepisami danego kraju, które regulują posiadanie takiego przedmiotu.

Jeśli możesz podróżuj z drugą osobą

Samotne podróże mogą dać nam poczucie odprężenie oraz spokoju. Jednak nie zawsze są najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Składa się na to kilka elementów. Przede wszystkim jadąc na wycieczkę samemu jesteśmy zdani tylko na swoje umiejętności. Mowa tutaj między innymi o umiejętności posługiwania się językiem obcym, sprawdzania rozkładów jazdy lub orientacji w terenie. Pozostając samemu w obliczu pewnego problemu możemy odczuć stres. Wówczas dobrze jest mieć drugą osobę, z którą będziemy mogli się naradzić oraz podjąć najlepszą dla nas decyzje.

Zazwyczaj z niebezpieczeństwem, szczególnie w krajach afrykańskich, mogą spotkać się biali samotnicy, którzy wychodzą wieczorami na spacery. Zazwyczaj większe grupy lub pary nie są punktem zainteresowania złodziei.

Podczas podróży warto skupić się na własnym bezpieczeństwie. Dzięki temu nikniemy wielu nieprzyjemnych sytuacji, które nie zawsze mogą skończyć się dla nas szczęśliwie. Najlepiej jest zawsze być w stałym kontakcie z bliskimi i informować ich o naszym stanie. W ten sposób mogą oni w porę poinformować odpowiednie służby.

Dodaj komentarz