Jakie kraje Europy odwiedzić podczas niskobudżetowych wycieczek?

Wycieczki to bardzo ważny element w życiu każdego podróżnika. Dzięki nim mogą oni się rozwijać oraz spełniać swoje marzenia. Jednak czasami zdarza się, że przez swoją kosztowność nie każdy może sobie na nie pozwolić. Są na rynku takie oferty jak pożyczki chwilówki na wakacje, ale jakie kraje mogą zagwarantować nam ciekawy pobyt za bardzo niską cenę bez konieczności zadłużania sią? Zobaczmy.

Albania

Albania to kraj doskonały do rozpoczęcia swojej przygody z podróżowaniem. Państwo położone na Bałkanach jest jednym z najczęściej polecanych niskobudżetowych miejsc w całej Europie. Dobrze sprawdzi się szczególnie dla podróżujących, którzy cenią sobie małe natężenie zwiedzających. Posiada on jednak wiele unikalnych miejsc, które z pewnością dorównają tym najbardziej znanym.

Albania to centrum śródziemnomorskiej kultury. Nie tylko przejawia się to w kuchni, ale także w różnorodnych zabytkach. Albania ma dostęp zarówno do Morza Adriatyckiego jak i Jońskiego. Sąsiaduje między innymi z Grecją oraz Czarnogórą.

Każdy zwiedzający koniecznie musi odwiedzić jej stolicę – Tiranę. Miasto leży nad 3 rzekami i stanowi centrum przemysłu oraz kultury w całym państwie. Najważniejszym zabytkiem będzie tu Meczet Ethema Beja. Budowla oferuje turystom wiele różnorodnych fresków oraz sztukaterii. Cena za nocleg w hostelu to około 30 złotych za dobę. Na transport w obie strony przeznaczymy samolotem około 320 złotych.

Rumunia

Rumunia to kolejna propozycja kraju, do którego warto się udać, gdy nasz portfel nieustannie przypomina nam o swojej małej objętości. Państwo położone jest w południowo-wschodniej części Europy. Sąsiaduje między innymi z Bułgarią, Węgrami oraz Serbią. Rumunia jest krajem, który coraz częściej zyskuje na swojej popularności podczas wakacyjnych wycieczek. Wszystko przez rzekę Dunaj, która właśnie w tym państwie posiada ponad 5 tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni. Podwodny świat stanowi unikalną biosferę, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Rumunia słynie ze swojego folkloru. Przejawia się on między innymi za pomocą różnych cerkwi. Ciekawą propozycją może być między innymi Trasa Transfogarska, która biegnie w dolinie gór. Swoją popularność zyskała przez mnogość zakrętów. Oprócz niej w Rumunii możemy podziwiać także wulkany błotne, kopalnie soli, czy też liczne zamki.

Do Rumunii możemy polecieć za około 400 złotych w dwie strony. Zakwaterowanie to natomiast koszt około 50 złotych za dobę.

Macedonia Północna

Macedonia Północna to kraj, który z pewnością pokocha duża część Europejczyków. Wszystko przez swój unikalny charakter, który zachwyca. Macedonia Północna leży w Europie południowej. Powstała w 1991 roku na skutek rozpadu Jugosławii. Graniczy między innymi z Grecją, Albanią oraz Bułgarią.

Macedonia Północna przypadnie do gustu osobom, które kochają góry. Ponad 50% kraju składa się właśnie z takiego krajobrazu. Możemy podziwiać tam między innymi słynny kanion Matka, różne klasztory oraz Jezioro Ochrydzkie.

Kultura Macedonii Północnej bazuje na egzotyce, tańcach, muzyce oraz dawnych rzymskich budowlach. Nie zabraknie tutaj elementów śródziemnomorskich. Warto jednak odwiedzić to miejsce ze względu na przyrodę. Hostel w Macedonii Północnej kosztuje około 35 złotych za dobę, a lot w dwie strony to około 500 złotych.

Europa jest kontynentem, który potrafi zachwycić swoimi zabytkami. Jak widać nie muszą one być iść w parze z wydawaniem dużej ilości pieniędzy. Zawsze warto brać pod uwagę tańsze rozwiązania, które z pewnością dostarczą nam pozytywnych wrażeń. Oprócz samolotów warto również brać pod uwagę kolej, która znacząco zmniejsza zanieczyszczenia środowiska.

 

Dodaj komentarz