Jakie pamiątki z wycieczki kupić bliskim?

Podróżując do innego kraju lub miasta w kraju, często zastanawiamy się, co takiego warto kupić, aby ucieszyć swoich bliskich. Możliwości jest wiele, a wybór należy do samego podróżnika. Co takiego warto jednak wziąć pod uwagę? Podpowiadamy.

Magnesy

Magnes to współcześnie jedna z najpopularniejszych pamiątek, jaką można przywieźć dla znajomych. Wynika to gównie z ich różnorodności oraz niewielkich rozmiarów, które mieszczą się w każdym bagażu podręcznym, nawet tym najbardziej wypełnionymi.

Magnesy posiadają nie tylko napisy, ale również liczne kształty. W modzie są teraz te, które dodatkowo mają trójwymiarową konstrukcję, która zawiera wszystkie najważniejsze zabytki w danym mieście lub kraju. Forma przechowywania takiej pamiątki również jest bardzo praktyczna. Wystarczy w tym celu zamocować go na popularną lodówkę, ale także może być to każda powierzchnia metalowa. Magnes ucieszy każdego, kto zajmuje się ich kolekcjonowaniem.

Pocztówki

Pocztówki to jedna z najstarszych pamiątek, które spotkać można było dla turystów. Są one przede wszystkim doskonałym uwiecznieniem wszystkim zabytków, które dostępne są w danym miejscu. Najczęściej jest to kolarz fotografii, często wykonywanych przez profesjonalistów.

Pocztówki są bardzo lekkie i można wysłać je w każdej placówce pocztowej na świecie lub po prostu zabrać je ze sobą. Należy zaznaczyć jednocześnie, że są one najtańszym wariantem pamiątek, na które możemy się zdecydować.

Zdecydowanie warto je wysyłać, ponieważ wtedy dodatkowo osoba obdarowana może wejść w posiadanie specjalnego znaczka. Dodatkowo jest szansa, że dotrą do bliskiego szybciej, niż skończy się nasz pobyt i okażą się miłą niespodzianką.

Na każdej pocztówce możemy zamieścić krótkie pozdrowienia, które z pewnością na długo pozostaną w sercach znajomych i rodziny.

Słodycze

Wielu podróżników odwiedzając inny kraj, skupia się na jego kulinarnych stronach. Będą to nie tylko kwestie, które związane są z daniami restauracyjnymi, ale również tymi dostępnymi na sklepowych półkach. Tak jak naszą narodową dumą może być baton Grzesiek, czekolada Wedel lub mieszanka Wedlowska, tak w innych krajach również możemy odkrywać prawdziwe perełki.

Słodycze są bardzo popularnym prezentem, ponieważ niemal każdy sobie je ceni. Dodatkowo podróżując, można natknąć się na zupełnie inne smaki, które mogą nie być znane. Szybko jednak jest się w stanie je pokochać i nieustannie do nich wracać, odwiedzając ponownie dane państwo.

Wiele słodyczy nie jest dostępnych w sklepach w Polsce, właśnie dlatego warto kupować je lokalnie.

Alkohol

Dorośli mogą również pomyśleć o zakupie regionalnego alkoholu. Niekiedy specjalnie dobrane trunki, takie jak wódki, likiery, wina oraz piwa mogą być narodową dumą danego regionu.

Warto jednak zaznaczyć, że alkohol, szczególnie w miejscach dużych skupisk ludzi, może być drogi. W tym celu znacznie lepiej będzie zainwestować w niego w popularnych supermarketach.

Innym problemem może być między innymi jego przewóz przez linie lotnicze. Głównie ma na to wpływ limit przewożonych płynów w bagażu podręcznym. Dodatkowo dochodzi również kwestia związana z jego wagą. Martwić o to nie powinni się jednak ci, którzy podróżują pociągiem lub autem.

Jest wiele różnych możliwości obdarowania swoich bliskich pamiątkami. Warto przede wszystkim skupiać się na ich gustach oraz tym, aby móc jak najlepiej przekazać im to, co ważne jest dla danego regionu. Wtedy bez wychodzenia ze swojego domu będą oni w stanie poczuć klimat. Warto wziąć to pod uwagę.

Dodaj komentarz