Kiedy planować oraz gdzie wyjechać na wakacje?

Wakacje to nadal bardzo odległy temat, którego zazwyczaj nie porusza się nawet do czerwca. Niektórzy planują je zaraz przed dniem wyjazdu. Dlaczego jednak nie powinno się tego robić oraz kiedy jest do tego najlepszy czas? Odpowiadamy.

Planować wakacje już w styczniu – czy to nie za wcześnie?

Planowanie wakacji to ważny czas dla tych, którzy uwielbiają dobrą organizację oraz zapewnienie sobie jak najlepszych wrażeń. Morze, góry, jeziora, tropiki a może pustynne plaże? Wyborów jest wiele, ale warto zrobić to jak najwcześniej.

Dla wielu osób styczeń, czyli początek nowego roku, to abstrakcyjny termin, w którym nie myśli się o wakacjach w lipcu lub sierpniu. Należy jednak pamiętać, że im wcześniej podejmiemy odpowiednie kroki, tym większe prawdopodobieństwo, że oszczędzimy wiele pieniędzy. Im bliżej sezonu wakacyjnego, tym wyższe ceny narzucane są chociażby za przelot lub zakwaterowanie. W niektórych przypadkach nawet kilka tygodni przez latem może być już problem z wolnymi pokojami w hotelach lub takimi, które są oferowane w “przyzwoitej” cenie.

Dlaczego warto oszczędzać na wakacjach?

Oszczędzanie kojarzy nam się zazwyczaj z ograniczeniami. Na wakacjach wielu wyznaje zasadę, że nie można sobie odmawiać, ponieważ raz na jakiś czas można wydać więcej.

Oczywiście, jest to prawda. Ale oszczędzanie to nie ograniczenia, ale możliwość zobaczenia więcej oraz przeżycia wielu niezapomnianych chwil jedynie angażując w to trochę więcej własnego czasu.

Każdy podróżnik powinien planować swoje wakacje jak najwcześniej – nie oznacza to jednak konieczności podjęcia decyzji na teraz. Warto jednak zacząć rozglądać się za miejscami, które nas interesują. Dla przykładu wybierając się w kraje egzotyczne takie jak Ameryka Południowa lub południowa część Azji musimy mieć na uwadze nie tylko wcześniejsze załatwienie odpowiednich dokumentów, ale również szczepień oraz zebrania informacji na temat sytuacji politycznej.

Oszczędność głównie bierze się z porównywania, analizowania oraz sprawdzania wielu wariantów konkretnego rozwiązania. Nie oznacza to jednak wybieranie tańszej, czyli gorszej oferty. Czasami to właśnie te niepozorne oraz mało popularne rozwiązania mogą dostarczyć nam niezapomnianych emocji.

Gdzie warto jechać na wakacje 2023?

Kolejny rok, kolejne możliwości. Z pewnością doskonałymi miejscami będą kraje Europy, które nie tylko możliwe są do zwiedzania bez wizy, ale również zaskakują swoim pięknem. Hiszpania, Włochy, Francja oraz Czechy to top of the top Europejskich krajów, które należy odwiedzić aby móc zaznać jak najlepszych wrażeń.

Jeśli marzą nam się kraje Afryki to warto wziąć pod uwagę popularny Egipt, który słynie ze swoich piramid oraz unikalnych przypraw. Warto także odwiedzić Kenię oraz słynną Diani Beach i Maroko, czyli kraj gór, kanionów oraz wodospadów.

Eksperci rekomendują również wakacje na Rodos, Krecie oraz Santorini.

Biuro podróży, czy może prywatne wycieczki?

Zarówno wycieczka z biurem oraz we własnym zakresie ma wiele korzyści. Wszystko zależy, czego właściwie oczekujemy. Jeśli nie czujemy się dobrze w organizacji lub boimy się, że coś może pójść nie tak to zdecydowanie warto zainwestować nieco więcej pieniędzy na biuro podróży. Jeśli jednak nie boimy się przygód oraz chcemy tanio oraz jakościowo spędzić czas na wakacjach to weźmy pod uwagę własną organizację, która może opierać się na doświadczeniach innych – na przykład kierując się poradnikami w Internecie.

Planując wycieczkę pamiętajmy, że decydując się zarówno na podróż z biurem, jak i samemu to właśnie jak najwcześniej wybrane oferty będą korzystniejsze cenowo. Już teraz możemy kupić zarówno połączenia komunikacyjne, hotele jak i oferty udostępniane przez biura.

Dodaj komentarz