Pociągi – dokąd bezpośrednio z Polski możemy się nimi udać?

Transport zbiorowy to doskonały sposób, aby nie tylko móc komfortowo dojechać do wybranych miejsc, ale również zaoszczędzić dużą część gotówki. Gdzie możemy udać się pociągami z Polski? Zobaczmy.

Dlaczego warto wybierać kolej?

Kolej to środek transportu, który coraz częściej jest coraz częściej wybierany przez podróżujących. Wszystko przez wysoki komfort jazdy, dużą szybkość oraz stosunkowo niską cenę. W Polsce pociągi w ostatnich latach znacząco się rozwinęły. Dzięki temu ich jakość jest o wiele bardziej zauważalna. Współcześnie możemy wybierać nie tylko połączenia krajowe, ale także międzynarodowe.

Kolej to nie tylko komfort, ale również ekologia. Coraz więcej osób zauważa postępowanie ocieplania się Ziemi, które zagraża naszej planecie. W tym celu zawsze powinniśmy zwracać uwagę na ograniczenie swojego śladu węglowego. W tym pomagają nam właśnie pociągi. Z badań wynika, że są one najbardziej ekologicznym środkiem transportu zaraz po rowerze. Emitują one jedynie 15 gramów na kilometr podróży, podczas gdy samolot, w zależności od klasy oraz dystansu, od 115 do 330 gramów.

Niemcy

Pierwszym krajem, do którego bezpośrednio dojedziemy pociągiem, to Niemcy. Dokładnie będzie to między innymi Berlin, który pozwala nam na dalszą wyprawę na zachód Europy.

Berlin jest miastem, które z pewnością zachwyci nas swoją architekturą. Pod względem liczby mieszkańców zajmuje pierwsze miejsce w całej Unii. Berlin to prawdziwe centrum kultury. Możemy znaleźć tu wiele zabytków oraz muzeów.

Najciekawsze zabytki miasta to między innymi Brama Brandenburska, Mur Berliński, czy też Wyspa Muzeów.

Bilet możemy zakupić za około 120 złotych. Podróż z Warszawy będzie trwała około 6 godzin.

Czechy

Z Polski bezpośrednio pociągiem dojedziemy do Czech. Mowa tutaj o Pradze, czyli stolicy kraju. Stamtąd możemy ruszyć w podróż na południe Europy.

Praga to bardzo często odwiedzane miasto przez turystów nie tylko z Europy, ale także z całego świata. Wszystko przez jej piękno, które można zaobserwować na każdym kroku. Centrum tego miasta zostało wpisane do listy światowego dziedzictwa UNESCO.

W Pradze możemy między innymi zobaczyć słynne Stare Miasto, Praski zegar astronomiczny, czy też Most Karola.

Bilet w jedną stronę zakupimy już za około 95 złotych, a sama podróż zajmie nam około 8,5 godzin z Warszawy.

Słowacja

Bezpośredni pociąg mamy również do stolicy Słowacji Bratysławy. To właśnie tam będziemy mogli zwiedzić górzyste krajobrazy, które różnią się od naszych dodatkowymi elementami w postaci licznych jaskiń.

Słowacja z pewnością zachwyci nas zabytkami. W samej Bratysławie będą to Zamek Bratysławski, katedra św. Marcina, czy też Słowacki Teatr Narodowy. Z pewnością miło spędzimy tam czas i zapoznamy się z ciekawą tradycją tego kraju. Warto udać się tam, ponieważ z pewnością będziemy mogli porozumieć się bez większych problemów, ponieważ język słowacki jest bardzo zbliżony do polskiego.

Bilet kosztuje około 150 złotych, a czas podróży z Warszawy wynosi 10 godzin.

Austria

Kolejnym krajem, z którym mamy bezpośrednie połączenie kolejowe będzie Austria. Wiedeń, jej stolica, jest oceniany jako miasto o najwyższej jakości życia na świecie.

Wiedeń jako miasto rozpoczął swoją działalność już w 500 roku p.n.e. To właśnie dzięki temu dzisiaj możemy zwiedzać liczne zabytki w najważniejszych stylach architektonicznych. Największymi zabytkami miasta są przede wszystkim Gotycka Katedra św. Szczepana, Ratusz, Kolumna Morowa oraz Budynek parlamentu.

Do Austrii pojedziemy za około 100 złotych, a podróż zajmie nam 7,5 godziny z Warszawy.

Polskie Koleje Państwowe nieustannie się rozwijają. Już w ciągu kilku kolejnych lat z Polski będziemy mogli bezpośrednio podróżować do innych krajów w całej Europie. Jest to bardzo wygodna oraz ekologiczna podróż, która da nam wiele możliwości.

Dodaj komentarz