Stany Zjednoczone – jak jechać i gdzie najlepiej rozpocząć zwiedzanie w krainie za oceanem?

Stany Zjednoczone to symbol nie tylko rozwoju, ale również wielu topowych celebrytów, producentów muzycznych oraz filmowych. To właśnie tam wiele osób szuka przygody oraz odkrycia słynnego american dream. Co warto wiedzieć przed lotem oraz gdzie warto zrobić swój pierwszy krok? Odpowiadamy.

Stany Zjednoczone – jak lecieć i dlaczego właśnie tam?

Stany Zjednoczone nie raz w polskiej kulturze pojawiały się jako centrum wolnego oraz kreatywnego życia. To właśnie tam pierwszy Europejczyk Krzysztof Kolumb w 1492 roku dotarł do Portoryko i jako pierwszy odkrył cały kontynent.

Dziś już nie trzeba płynąć statkiem, aby móc odkryć ten zaskakujący kontynent. Można wybrać się tam łatwo i szybko samolotem. Przejazd jest szczególnie ułatwiony od 6 listopada 2019 roku. To właśnie wtedy po niemal 14 latach Departament Stanu USA przyłączył Polskę do roadmap, czyli systemu bezwizowego. Polacy mogą lecieć do Ameryki Północnej na okres 90 dni jedynie na paszport. Warto jednak pamiętać o tym, aby dokładnie spełnić wszelkie wymagane punkty podróży takie jak okazanie biletu powrotnego lub uzasadnienie przybycia.

USA warto odwiedzić z wielu różnorodnych względów. Przede wszystkim można poznać tamtejszą kulturę oraz odmienne obyczaje oraz tradycje. Każdy może także zobaczyć miejsca, które znane są jedynie z hollywoodzkich produkcji. Ameryka słynie również z mnogości miejsc, które nie są zmienione przez człowieka.

Nowy Jork

Nowy Jork to miasto, które koniecznie należy odwiedzić będąc w USA. Jest to z najbardziej rozwiniętych oraz zaludnionych miejscowości na świecie. Każdego roku pojawia się tam nawet 60 milionów turystów z całego świata.

Nowy Jork posiada wiele różnorodnych miejsc godnych polecenia. Będzie to na przykład Empire State Building. Jest to wieżowiec, który został wybudowany w 1931 roku i do dziś pozostaje jedną z najwyższych budowli w całych Stanach Zjednoczonych. Ma on ponad 443 metrów wysokości całkowitej. Wnętrze to przeważnie pomieszczenia biurowe, banki oraz restauracje.

Innym ciekawym miejscem w tym mieście jest Statua Wolności. Została ona wzniesiona w 1886 roku i do dziś jest najpopularniejszym symbolem USA. Została ona podarowana przez francuzów, który chcieli podkreślić pojednanie ze Stanami Zjednoczonymi. Warto także odwiedzić miejsca takie jak Wyspa Ellis lub Central Park.

Inne ciekawe miejsca

Innymi miejscami ciekawymi do zobaczenia w Stanach Zjednoczonych będzie Wielki Kanion, który każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata. Jest to kanion, który został wyryty w skale przez rzekę Kolorado. Ma 1,6 km głębokości i dostarcza turystom wiele różnorodnych przeżyć.

Kanion znajduje się bezpośrednio w parku narodowym, gdzie można podziwiać również wiele innych ciekawych konstrukcji naturalnych. Będą to na przykład wodospady Havasu Falls. Na zwiedzanie tego miejsca należy przeznaczyć nawet kilka dni.

Miłośnicy przyrody w USA znajdą również pierwszy na świecie park narodowy Yellowstone. Słynie on z obecności wielu aktywnych gejzerów oraz gorących źródeł. Wszystko za sprawą położenia – gorącego płaskowyżu. Został założony już w 1872 roku.

Stany Zjednoczone to miejsce, gdzie każdy jest w stanie przeżyć przygodę życia. Warto inwestować w wycieczki za ocean, ponieważ to właśnie tam można zobaczyć zupełnie odmienną sztukę oraz architekturę. Stany Zjednoczone to bardzo popularny kierunek wycieczkowy zarówno dla osób szukających wielu aktywności jak i odpoczynku.

Dodaj komentarz