Święta – gdzie warto je spędzić?

Święta to czas, w którym wielu podróżników chce podróżować w celu spędzenia czasu w innym miejscu. W ten sposób można również zadbać o dostarczenie sobie niezapomnianych przeżyć oraz co najważniejsze odwiedzić nowe miejsca na mapie świata. Gdzie warto spędzić święta? Sprawdzamy.

Świąteczny klimat w Wiedniu

Wiedeń to stolica Austrii, która zdecydowanie przyciąga wielu turystów przede wszystkim na święta. Jest to spowodowane głównie jego unikalnym położeniem wzdłuż Alp. Sprawia to, że turyści mogą szybko przemieścić się na stoki narciarskie lub to właśnie w górach spędzić kilka dni wolnego.

Z pewnością Wiedeń jest miastem o doskonałej komunikacji. Specjaliści uważają, że jest to najlepsze miejsce do życia, które posiada świetne udogodnienia dla ludzi takie jak możliwość spędzenia czasu w parku, jazda metrem lub możliwość przemieszczania się rowerem.

Podczas świąt z pewnością dużą popularnością cieszą się Jarmarki Bożonarodzeniowe, które przyciągają każdego roku turystów z całego świata. Warto wspomnieć, że unikalny klimat gwarantuje między innymi intensywność w opadach śniegu dla tego regionu. Z pewnością jest to bardzo ważny czynnik dla każdej osoby, która chce poczuć magię świąt.

Warto też wiedzieć, że z Wiednia można łatwo przemieścić się również do Bratysławy, która oddalona jest o około 2 godziny drogi samochodem. W ten sposób można będzie również zobaczyć część Słowacji, która położona jest po prawej części Dunaju.

Słowacja jest urokliwa między innymi ze względu na swoją architekturę. Każdy turysta może zwiedzić stolicę Słowacji w ciągu kilku godzin odwiedzając na przykład ruiny zamku, Stary Rynek oraz Pałac Prezydencki.

Bratysława zawsze powinna być brana pod uwagę podczas wizyty w Wiedniu.

Ciekawy czas w Rzymie

Oczywiście jeśli mowa o Bożym Narodzeniu to nie można zapominać również o chrześcijańskiej stolicy, która znajduje się w centrum Rzymu – Watykanie. Dzięki temu można będzie spędzić urokliwe święta, które zdecydowanie nie będą zwykłe.

Święta w Rzymie przede wszystkim różnią się klimatem. Z pewnością nie zobaczymy tam śniegu, ponieważ w grudniu temperatura wynosi około 13 stopni Celsjusza. Klimat jednak z pewnością zapewniają unikalne zabytki, których zobaczenie może zająć nawet kilka dni.

Warto wziąć pod uwagę właśnie święta do tego, aby spędzić czas w stolicy Włoch. Wszystko ze względu na fakt, że to właśnie wtedy nie ma tam tak dużego przepychu oraz ścisku, jaki panuje już od maja. Wtedy można będzie spokojnie oraz bez pośpiechu zobaczyć wszystkie zabytki, które zdecydowanie powiązane są z trudną drogą chrześcijaństwa.

Podczas pobytu w Watykanie można będzie również uczestniczyć w Mszach Świętych oraz zobaczyć wiele ciekawych dekoracji, które rozmieszczone są na placu Świętego Piotra.

A może Berlin?

Berlin to również ciekawa propozycja spędzenia czasu w święta. Jest to spowodowane przede wszystkim unikalnym charakterem stolicy Niemiec, który zawsze zachwyca dekoracjami i nie tylko. Można będzie wtedy także uczestniczyć w jarmarkach świątecznych oraz spróbować regionalnej kuchni.

W Niemczech każda osoba będzie mogła również pozwiedzać miasto bez natłoku turystów. Dodatkowo szybki oraz dobrze rozwinięty dojazd sprawi, że z większych miast Polski można będzie się tam dostać nawet w kilka godzin.

Święta warto od czasu do czasu spędzać w innym miejscu. Dzięki temu można zyskać cenne doświadczenie dla każdego. Warto to zrobić w wielu europejskich miastach, które z pewnością będą zachwycały swoim pięknem. Zawsze należy mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz