Tajlandia – poczuj wolność w te wakacje!

Tajlandia to państwo, które zachwyca każdego turystę. Jest to szczególna przygoda dla europejskich podróżników, którzy chcą poznać azjatycką kulturę oraz obyczaje. Tajlandia co roku przyciąga do siebie wiele turystów nie tylko ze względu na swoje piękne krajobrazy. Co jeszcze oferuje? Zobaczmy.

Tajlandia – podstawowe informacje.

Tajlandia to państwo, które leży w południowo – wschodniej Azji. Jej stolicą jest Bangkok, który zamieszkuje 5,6 mln osób. Tajlandia sąsiaduje z Malezją, Laosem, Kambodżą oraz Mjanmą. Starsi podróżnicy mogą znać to państwo jako Syjam, ponieważ nazwa uległa zmianie w 1949 roku. Tajlandia charakteryzuje się bogactwem kulturowym. Tajowie są przywiązani do swoich tradycji, które sięgają nawet kilku tysięcy lat. Państwo oferuje podróżnikom możliwość zwiedzenia wielu świątyń, które są ważnym punktem duchowym dla wielu buddystów. Turyści mogą znaleźć tu wiele miejsc, które żyją w zgodzie z naturą. Samo słowo Thai w języku tajskim oznacza wolność. W samym 2015 roku kraj odwiedziło blisko 30 mln turystów.

Tajlandia – medycyna.

Tajlandia oprócz wielu ciekawych zabytków posiada bardzo wysoki poziom medycyny, który ceniony jest na całym świecie. Podróżnicy mogą połączyć swój pobyt w Azji z leczeniem przewlekłych chorób. Specjaliści nie tylko okażą nam pomoc w postaci wysokiej jakości zabiegów, ale również odpowiednimi technikami zapewnią nam profilaktykę. Bardzo cenionym na całym świecie jest tajski masaż, który może pomóc nam uzyskać odprężenie a także korzystanie wpływa na nasz organizm. Co roku najsławniejsi światowi celebryci przybywają do tego kraju, aby poprawić swój wygląd oraz wzmocnić ciało.

Tajlandia – zabytki.

Tajlandia zachwyci niejednego podróżnika swoimi licznymi zabytkami. Najbardziej popularnym jest jednak Wielki Pałac Królewski w Bangkoku, który wybudowany został w 1782 roku. W skład kompleksu wchodzi świątynia szmaragdowego Buddy oraz budowla w stylu włoskiego odrodzenia. Pałac otoczony jest murem obronnym i do 1946 roku stanowił rezydencje króla Tajlandii. Zabytek jest dostępy dla turystów w określonych godzinach każdego dnia. Podróżnicy zobaczyć tam mogą posągi wykonane ze złota (ps. przy okazji, wiesz jak można inwestować w złoto?), srebra oraz kamienia a także jadeitową figurę Buddy, która stanowi narodowy skarb państwa. Innym zabytkiem w tym wolnym kraju jest Wat Pho, czyli Świątynia Leżącego Buddy. Znajduje się tam posąg mierzący 15 metrów wysokości oraz 46 metrów długości. Oprócz niego turyści mogą zobaczyć tam ponad tysiąc rzeźb, które przedstawiają sceny z życia Buddy. W Tajlandii turyści mogą również odwiedzić Elephant Nature Park, który położony jest w północnej części kraju. W parku podróżnicy mogą zobaczyć słonie, które zostały uratowane z naturalnego środowiska. Turyści mogą tu nakarmić oraz umyć zwierzęta. Pieniądze za bilety wstępu są przekazywane na rzecz dalszej działalności parku. Innym ciekawym miejscem może być Biała Świątynia Wat Rhong Kun. Znajduje się ona w północnej Tajlandii. Budynek został zbudowany w 1997 roku stylem współczesnym. Świątynia nieprzypadkowo nosi nazwę „białej”. Cała konstrukcja jest śnieżnobiała. W dalszym ciągu podejmowane są prace, które mają za zadanie ją rozbudować. Efekt końcowy przewidziany jest na rok 2070.

https://www.youtube.com/watch?v=ww5qGV8I6yk

Kultura w Tajlandii.

Kultura w Tajlandii jest inna niż ta, którą znamy w całej Europie. Niektóre zachowania lub gesty mogą być tutaj źle odebrane. Buddyzm sprawia, iż w Tajlandii jest wiele świątyń oraz posągów. Pod żadnym pozorem nie należy się na nie wspinać oraz wykonywać fotografii bez zgody opiekuna lub mieszkańca. Tajowie również uważają głowę jako najświętszy element w ciele człowieka. Pod żadnym pozorem nie należy jej dotykać. Szczególnie tyczy się to dzieci. W Tajlandii obowiązuje także odpowiedni gest witania. Nie należy podawać ręki, wystarczy ukłon z ułożonymi do modlitwy dłońmi.

Tajlandia to kraj o wielu ciekawych zabytkach oraz różnorodnej kulturze. Osoby, które nigdy dotąd nie zwiedzały Azji z pewnością się w niej zakochają. Zawsze należy jednak przestrzegać zasad panujących w krajach buddyjskich. Więcej można się o nich dowiedzieć przeglądając fora internetowe.

Dodaj komentarz