Tanie podróżowanie po świecie – kilka ciekawych wskazówek

Każdy podróżnik z pewnością wie, jak kosztowne są niektóre podróże. Pieniądze są czynnikiem, który zazwyczaj zniechęca nas do organizowania wycieczek. W jaki sposób sobie z tym poradzić? Sprawdzamy.

Ogranicz luksus swoim życiu

Nie od dziś wiadomo, że luksusowe wakacje to wiele różnorodnych wydatków, których zwyczajnie nie da się przeskoczyć. Chcąc mieć wszystko dookoła siebie sprawiamy, że podróże są dla nas dużym wydatkiem. Można tego uniknąć między innymi skupiając się na doświadczeniu oraz widokach, które zbieramy z każdej podróży.

Ograniczenie luksusu przede wszystkim polega na tym, że nie skupiamy się na wygodzie podczas wycieczki. Naszym priorytetem staje się dobra zabawa oraz możliwość poznania historii określonego miejsca. Do „luksusów” możemy zaliczyć między innymi drogie hotele, jedzenie w restauracjach lub niepotrzebne wizyty w miejscach płatnych.

Wycieczki to świetny test dla osób, które chcą sprawdzić się w wyjściu ze strefy komfortu. Wówczas musimy dużo myśleć, analizować oraz organizować, aby móc cieszyć się z dobrej pozycji każdego dnia. Jest to bardzo ważny punkt, aby móc zaoszczędzić wiele pieniędzy.

Podróżuj samolotem

Nie ma nic tańszego niż podróż samolotem. Niektóre osoby mogą kojarzyć statki powietrzne jako bardzo drogą przyjemność, która może kosztować nawet kilka tysięcy złotych w jedną stronę. Nic bardziej mylnego! Rezerwując lot odpowiednio wcześniej oraz sprawdzając konkretne warianty dat można znaleźć oferty, które rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych w obie strony.

Jest to bardzo mała kwota, dzięki której możemy przemierzyć nawet kilka tysięcy kilometrów. Warto jednak mieć na uwadze spalanie takiej maszyny. Starajmy się sprawdzać konkretne promocje na stronach przewoźników pociągów. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie znaleźć tanich połączeń, wówczas decydujmy się na lot.

Zatrzymuj się w hostelach

Wspomniane wcześniej luksusy to właśnie hotele oraz apartamenty, których ceny zawsze powodują ból głowy. Jest to jednak normalny proces, ponieważ właściciele lokalów chcą zarobić na swoje utrzymanie i nie tylko. Warto wówczas brać pod uwagę nocleg w hostelach, które oferują tanie zakwaterowanie dla kilku osób w jednym pokoju. W rzeczywistości jest to jednak wygodne rozwiązanie, ponieważ można poznać ciekawe osoby z całego świata. Dodatkowo takie hostele są dobre wyposażone w sejfy na przechowywanie wartościowych rzeczy oraz zazwyczaj są schludne oraz czyste. Wymagają one jednak odpowiedniego przygotowania do mieszkania. Nie należy zapominać na przykład o zatyczkach do uszu albo maski na oczy. Dzięki temu z pewnością noc minie nam szybko i miło.

Staraj się gotować samodzielnie

Próbowanie lokalnej kuchni to obowiązkowy element każdej podróży. Należy jednak zaznaczyć, aby nie robić tego zbyt często. Może się wówczas okazać, że za niewielką zupę zapłacimy nawet kilkadziesiąt złotych. Znacznie lepszym sposobem na posiłek będzie samodzielne przygotowanie chociażby gotowych słoików z jedzeniem. Mogą to być na przykład pulpety lub inne dania w sosie. Warto upewnić się, czy lokal, w którym mieszkamy posiada piekarnik. Jeśli tak, to świetnym rozwiązaniem na głód jest mrożona pizza.

Zastosowanie kilku powyższych wskazówek z pewnością ułatwi nam ograniczenie funduszy przez cały okres naszego wyjazdu. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możemy skuteczniej odkładać oszczędności na kolejne wyjazdy. Warto to robić, aby cieszyć się życiem oraz poznawać nieznane dotąd miejsca na Ziemi.

Dodaj komentarz