Wakacje 2022 w Polsce – Łódź

Polska jest krajem, który w ostatnim czasie rozwinął doskonale sektor turystyczny. Mamy obecnie możliwość zarówno skorzystania z różnorodnych atrakcji, które zostały zmodernizowane lub wybudowane na nowo. Gdzie zatrzymać się planując kilkudniowy urlop? Sprawdzamy.

Łódź – informacje

Łódź jest miastem, które położone jest w środkowej części Polski. Jej lokalizacja pozwala każdemu na odwiedzenie je podczas planowania różnorodnych podróży po kraju. Nieopodal miasta biegną autostrady takie jak A1 oraz A2. Miasto słynie z różnego rodzaju atrakcji oraz ciekawych miejsc stworzonych dla rodziny i nie tylko.

Łódź jest miastem, które zamieszkuje blisko 665 tysięcy osób. To trzecie co do wielkości miejsce na mapie Polski z największą liczbą mieszkańców. Łódź słynie ze swojej architektury, która przede wszystkim bazuje na dawnym przemyśle włókienniczym. Dodatkowo miasto jest centrum filmowym, w którym powstało wiele topowych materiałów.

Co warto zobaczyć?

Łódź niegdyś była prawdziwą osadą fabryczną, która w 1820 zrewolucjonizowała charakter całego miasta. W ten sposób do dziś zachowało się wiele różnorodnych budynków, które uznane są za zabytki. Jest to pozostałość po fabrykach, które charakteryzują się użyciem bordowej cegły. Furorę wśród turystów robi przede wszystkim ulica Piotrkowska, która jest jednym najdłuższym deptaków w całej Europie. Można kupić tam nie tylko pamiątki, ale również skosztować dań, wejść do pubów oraz zaopatrzyć się w ubrania, biżuterię oraz inne przedmioty.

Dużą rolę odgrywają tu również kościoły – jest tam zlokalizowanych nawet kilkadziesiąt placówek z okresu nawet XVII wieku. Najpopularniejszą jest Bazylika archikatedralna św. Stanisława Kostki. Nie można zapomnieć tu również o licznych budynkach, które są uznawane za architekturę rezydencjonalną. Były one niegdyś pałacami danych właścicieli fabryk. Do najpopularniejszych należy Pałac Izraela Poznańskiego. Na bazie własności tego człowieka powstał również cały zespół fabryk, w którym znajduje się jedne z najbardziej znanych centrów handlowych w kraju.

Ciekawa propozycja dla rodzin

Łódź oprócz tradycyjnych propozycji do zobaczenia posiada również wiele budynków oraz miejsc, które powstały niedawno. Ciekawą propozycją, obok której nie można przejść obojętnie, będzie najnowocześniejsze orientarium w całej Europie. To właśnie tam zwiedzający mogą przede wszystkim podziwiać faunę oraz florę Azji Południowo Wschodniej. Rodziny mogą zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt i nie tylko na terenie, które porównywalne jest do 10 boisk piłkarskich. Obserwować przyrodę można tam na wiele sposobów – zarówno z góry, lądu oraz pod wodą.

Inwestycja skupiała się przede wszystkim na wybiegu dla słoni. Jest to największy obecnie wybieg dla tych zwierząt w całej Europie. Zamieszkuje go między innymi samiec Aleksander, który jest największy oraz najstarszy na całym kontynencie. Elementy konstrukcyjne dla całego budynku zostały przywiezione bezpośrednio z Azji, aby móc zagwarantować zwierzętom jak najlepsze warunki. Turyści mogą również wejść do podwodnego tunelu o długości 26 metrów, aby móc podziwiać rekiny, płaszczki oraz jedyne w kraju ryby gitarowe.

Łódź to doskonałe miejsce do tego, aby miło spędzić weekend. Warto podczas planowania swojej wycieczki w te wakacje zatrzymać się w tym mieście oraz zwiedzić prawdziwy kawał dobrej historii kraju oraz tego unikalnego regionu. Turyści z całego świata odwiedzają Łódź, aby móc zobaczyć piękną architekturę, która zachowała się w doskonałym stanie.

Dodaj komentarz