Wakacje 2022 w Polsce – Warszawa

Tegoroczne wakacje z pewnością warto spędzić w kraju. W ten sposób można przede wszystkim wspomóc lokalną gospodarkę oraz turystykę. Niewiele osób wie, ale Polska oferuje szereg różnorodnych zabytków, które są cenione przez ludzi na całym świecie. Właśnie dlatego tak tłumnie co roku przyjeżdżają do naszego kraju. Co ciekawego zwiedzać w Warszawie? Przedstawiamy kilka propozycji.

Kilka słów o samej Warszawie

Warszawa ma bardzo rozbudowaną historię. Już przed rokiem 1300 uzyskała prawa miejskie. Jest ona obecną stolicą Polski, która zlokalizowana jest w jej centralnej części. To bardzo ważne miasto, jeśli chodzi o polską tradycję, kulturę oraz politykę. To właśnie tam ludzie z całego świata mogą doświadczyć historii, która niegdyś rozgrywała się na tych terenach. To właśnie tam w czasie II wojny światowej była największa liczba mniejszości żydowskiej w Europie.

Warszawa była bardzo ważnym miejscem, jeśli chodzi o ruch oporu oraz walkę z niemieckim okupantem. Wiele różnorodnych powstań świadczy o dużej determinacji ludności cywilnej, która zamieszkiwała ten obszar. Niemcy, opanowując Warszawę, doszczętnie ją zniszczyli. Dopiero po wygranych bitwach w 1945 roku za sprawą Biura Odbudowy Stolicy Warszawa powoli podnosiła się z gruzów.

Warszawa jest największym i najludniejszym miastem w kraju. Centrum miasta w 1980 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Są to między innymi budynki, architektura, cmentarze, parki oraz zabytki archeologiczne. Warszawę rocznie odwiedza około 9,7 miliona turystów. Poruszanie się po mieście, nie stanowi problemu. Do dyspozycji turystów są między innymi autobusy, tramwaje, metro, koleje dojazdowe, trolejbusy oraz szybka kolej miejska.

Stare Miasto w Warszawie

Stare Miasto w Warszawie, czyli inaczej Plac Zamkowy to zabytek, który pochodzi z przełomu wieku XVII oraz XVIII. Jest on utrzymany w średniowiecznym stylu. Znajdują się tam mury obronne. Cały plac został odbudowany po wojnie. Około 85% części miasta zostało zniszczone przez nazistów.

Niegdyś ta część miasta stanowiła centrum administracyjno-handlowe. To właśnie tam rozgrywały się różnorodne wydarzenia historyczne oraz polityczne. Współcześnie znajdują się tam różnorodne kamienice, restauracje oraz placówki handlowe. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie. Warto odwiedzić Stare Miasto przede wszystkim ze względu na fakt, że to właśnie tam w głównej mierze odbywało się powstanie warszawskie. Turyści znajdą tam wiele różnorodnych zabytków oraz muzeów.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Z pewnością każdy słyszał o słynnych Łazienkach Królewskich, które zlokalizowane są w Warszawie. Jest to zespół różnorodnych budynków pałacowo ogrodowych, które zostały założone przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Turyści mogą zobaczyć tam różnorodne pawilony oraz rzeźby. Parki podzielone są na 4 strefy. Jest to kolejno Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński. Niegdyś łazienki w średniowieczu. W średniowieczu Łazienki służyły Książętom Mazowieckim jako teren do polowań na zwierzynę. Sama nazwa pochodzi od pawilonu. To właśnie do niego przeniesione zostały z Nieborowa różnorodne drzewa egzotyczne. Już w 1784 roku wybudowany został Biały Dom oraz wykopano 2 stawy. Cały teren służył między innymi do goszczenia różnorodnych przedstawicieli państw. Turyści mogą przebywając w muzeum dowiedzieć się różnorodnych informacji na temat funkcjonowania miasta. Teren ten ma bardzo rozbudowaną historię na tle światowym. Znajduje się tam wiele zabytkowych pomników obrazów oraz dzieł literackich.

Warszawa to bardzo ważne miejsce, jeśli chodzi o polską kulturę oraz historię. Warto odwiedzić ją przede wszystkim, wybierając się na wakacje. Z pewnością będzie to bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o dzieci oraz osoby starsze. Warto rozwijać swoją wiedzę na temat kraju, ponieważ dzięki temu można kontynuować wieloletnią tradycję.

Dodaj komentarz