Z czego warto zrezygnować decydując się na kilkudniową wycieczkę?

Kilkudniowa wycieczka to zdecydowanie potrzebna od czasu do czasu podróż, która jest w stanie zregenerować siły każdego człowieka. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób najlepiej się do niej przygotować. Jak to zrobić, aby oszczędzić sobie ciężkich walizek i plecaków? Sprawdźmy.

Perfumy w oryginalnych butelkach

Środki do odświeżania ciała to bardzo ważne elementy, których nie powinno zabraknąć w wyposażeniu każdego podróżnika. Należy jednak pakować je z głową tak, aby nie trzeba było martwić się o dostępne miejsce. W tym celu warto zrezygnować z obecności dużych fiolek perfum, które mogą nie tylko zajmować dużo miejsca, ale również zapewniać dodatkowe obciążenie. Jest to szczególnie niekorzystne w wyjazdach, na których stawiamy na minimalizm.

Świetnym rozwiązaniem tego problemu będzie przede wszystkim zakup atomizera, który posiada pojemność kilku mililitrów. Dzięki temu można będzie napełnić go za pomocą dozownika, który jest zamontowany w perfumach.

Kilka mililitrów perfum z pewnością wystarczy nawet na tygodniowe wyjazdy. Warto pamiętać, aby nigdy nie stosować mocnych perfum przede wszystkim w zamkniętych przestrzeniach transportu zbiorowego. Można w ten sposób przeszkodzić innym pasażerom a u siebie wywołać nudności oraz bóle głowy.

Dezodorant w sprayu

Dezodoranty to podstawa zachowania odpowiedniej higieny na każdych wyjazdach. Jego obecność jest obowiązkowa, ponieważ chroni nas przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Jest to szczególnie ważne podczas uprawiania sportów w letnich sezonach.

Warto wówczas przede wszystkim sprawić, że nie zajmie on zbyt wiele miejsca. Niestety niektóre spraye pomimo swojej niskiej wagi oraz stosunkowo niewielkim rozmiarom mogą przede wszystkim stanowić realne zagrożenie dla całego bagażu.

Dezodoranty posiadają wysokie ciśnienie, które źle znosi nacisk oraz wysoką temperaturę. Niektóre przypadki udowadniają, że jego niewłaściwe zabezpieczenie może skończyć się nawet wybuchem.

O wiele lepszym produktem będą dezodoranty w tak zwanej kulce. Są one o wiele mniejsze oraz odpowiednio ochronione przed negatywnym środowiskiem.

Żel pod prysznic

Wiele osób popełnia ten błąd oraz zawsze decyduje się na zabranie żelu pod prysznic oraz szamponu ze sobą na wakacje. Z pewnością ich obecność jest konieczna, ale można jednak oszczędzić sobie ich obecności w walizce.

Przede wszystkim należy zapoznać się z udogodnieniami hotelu. Być może okaże się, że każdy pokój wyposażony jest już w tego typu asortyment. Dzięki temu zyskamy lżejszy bagaż.

Można również skorzystać z możliwości zakupu tego typu środków do higieny osobistej bezpośrednio na miejscu. Nie zapominajmy, że w każdym mieście są do dyspozycji sklepy oraz drogerie. Nie ma potrzeby pakowania na wyjazd tego typu rzeczy.

Osoby, które jednak koniecznie chcą to zrobić mogą zamiast tego skorzystać z mydła w kostce.

Ręczniki

Ręczniki to podstawa do tego, aby móc cieszyć się nie tylko suchością skóry, ale również wygodnym odpoczynkiem na plaży. Podobnie jak w przypadku żelu pod prysznic warto przede wszystkim przeanalizować jego obecność w hotelu. Nie należy zapominać, że ręczniki zajmują sporo miejsca i nie schną w szybkim tempie.

Znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się ręcznik szybkoschnący wyprodukowany z mikrofibry oraz specjalistyczna mata na plażę. Taka mata w pokrowcu ma wielkość smartfonu. Jest do zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż tradycyjny ręcznik.

Decydując się na wakacje należy mieć na uwadze kilka elementów, których nie warto jest zabierać ze sobą. Zamiast tego można pokusić się o alternatywy, które z pewnością odciążą bagaż.

Dodaj komentarz