Co spakować na obóz młodzieżowy – oto niezbędnik każdego młodego człowieka

Kiedy masz za sobą kilka takich wyjazdów, na kolejne pakujesz się już z zamkniętymi oczami. Jednak za pierwszym razem zmieszczenie wszystkiego w niewielki bagaż bywa trudne. Niezależnie, czy jedziesz nad morze czy w góry, zestaw niezbędnych przedmiotów jest podobny. Podpowiadamy, co spakować na obozy młodzieżowe w różnych lokalizacjach.

W wakacyjnym bagażu powinny znaleźć się przedmioty mniej i bardziej przydatne w codziennym życiu. Oczywiście, bywają osoby zawsze mające w torbie powerbanka czy bandaż, jednak nie jest to standard. Przewagę wyjazdu zorganizowanego nad indywidualnym stanowi fakt, że apteczkę muszą posiadać organizatorzy. Warto korzystać z porad biura podróży dotyczących przydatnych elementów bagażu, ponieważ różnią się one w zależności od destynacji i tematu obozu.

Tego nie może zabraknąć w bagażu na kolonie nad morzem

Wakacje nad morzem wymagają mniejszego bagażu niż w górach. Kostium kąpielowy i klapki zajmują mniej miejsca niż kurtka przeciwdeszczowa i trapery. Nadal warto zabrać podstawowe akcesoria. Z pewnością przyda się wspomniany powerbank, choćby na czas podróży autokarem. W niektórych krajach, np. na Malcie, możesz potrzebować przejściówki do kontaktów.

Nadmorskie wakacje oznaczają zwykle ogrom słońca. Dlatego krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy z daszkiem lub rondem to must have. Dla osób nadwrażliwych na słońce dobrym dodatkiem będą ubrania czy kostium z tkaniną chroniącą przed UV.

Warto pamiętać o klapkach, zarówno plażowych, jak i pod prysznic. W niektórych krajach przydatne są buty do wody chroniące przed kamieniami i morskimi stworzeniami. Organizator z pewnością poinformuje, jeśli będą potrzebne. W hotelach zazwyczaj dostępne są ręczniki, które można zabierać również na plażę. Nie zapomnij o dobrej książce – na czas wakacji warto odpocząć od telefonu. 

Co spakować na obóz w górach?

Wyjazdy w góry wymagają zabrania większego bagażu. Na szlaku pogoda bywa nieprzewidywalna, a im wyżej wejdziesz, tym temperatura staje się niższa. Porządne obuwie czy dodatkowy sprzęt, taki jak latarka-czołówka lub raki na buty, zwiększają Twoje bezpieczeństwo podczas wędrówek. W górach również należy uważać na słońce. Pamiętaj o kremie z wysokim filtrem i czapce z daszkiem. 

Listę potrzebnych przedmiotów na dany wyjazd znajdziesz na stronach godnych zaufania organizatorów obozów młodzieżowych, jak KochamWakacje: https://www.kochamwakacje.pl/

Jeśli noce masz spędzać w schroniskach, z pewnością potrzebny będzie ciepły śpiwór i karimata. Warto zabrać również termos, kubek, własne sztućce czy menażkę. Nie zapomnij o ciepłych ubraniach, bieliźnie termoaktywnej i kurtce typu softshell chroniącej przed wiatrem i deszczem.  

Wycieczki młodzieżowe –  jakie mniej znane miejsca warto odwiedzić?

Obozy w Polsce to nie tylko góry i morze. Nasz kraj ma do zaoferowania malownicze jeziora i lasy niemal stworzone do wyjazdów survivalowych, wędrownych czy konnych. Otoczenie natury daje okazję do prawdziwego wypoczynku i chwili wytchnienia od zewnętrznego świata. 

Organizatorzy dbają o zapewnienie różnorodnych aktywności w czasie wolnym. Na koloniach tematycznych dzieciaki mogą spróbować nowych sportów, rozwijać kreatywność, uczyć się gotowania, majsterkowania czy programowania w Minecraftcie. 

Wybór tematów jest niezwykle szeroki, a niektóre wyjazdy mają dodatkową atrakcję – biorą w nich udział znane Youtuberki i Youtuberzy. Miejsca na tego typu obozy szybko się rozchodzą, dlatego nie warto zwlekać z rezerwacją. Dla Twojego dziecka spotkanie idola będzie spełnieniem marzeń.

Dodaj komentarz