Jakie aplikacje warto pobrać na swój telefon podczas wycieczki?

Aplikacje na telefon to kluczowe elementy w naszym telefonie. Dzięki nim możemy się nie tylko odprężyć, ale także nauczyć się czegoś nowego. Rozwój nowych technologii dał nam duże możliwości sprawdzania pewnych informacji na różnych aplikacjach. Które z nich mogą okazać się przydatne w podróży? Przekonajmy się!

Google Maps

Google Maps to aplikacja, którą zna większość z nas. Telefony z systemem operacyjnym Android z pewnością mają ją na swoich urządzeniach. Aplikacja ta pomaga nam wyznaczać trasę z punktu A do B. Możemy dowiedzieć się przy okazji, ile zajmie nam podróż różnymi środkami transportu – w tym pieszo. Dodatkowo jesteśmy w stanie wybrać odpowiednie dla nas przystanki. Google Maps pokazuje nam w szybki sposób miejsca, które znajdują się blisko nas. Mowa tutaj o sklepach, aptekach, muzeach czy też restauracjach. Aplikacja świetnie sprawdzi się, gdy jesteśmy w danym miejscu pierwszy raz. System nawigowania pieszego opiera się o VR, czyli Virtual Reality. Możemy za pomocą kamery naszego telefonu odszukać drogę do celu. Aplikacja pozwala nam na zobaczenie całej trasy, którą musimy pokonać. W tym celu poruszamy się po niej oraz obserwujemy budynki oraz inne atrakcje. Wszystko działa bez wychodzenia z domu. Google Maps pozwala nam odkrywać ciekawe miejsca i czytać liczne opinie na ich temat. Sami możemy stać się lokalnymi przewodnikami i udostępniać wpisy wraz ze zdjęciami. Dzięki temu pomagamy innym dowiedzieć się czegoś nowego. Google Maps to z pewnością jedna z podstawowych aplikacji, którą warto pobrać podczas wycieczki.

My Bus

My Bus to kolejna aplikacja, którą z pewnością przyda nam się podczas podróży. To właśnie dzięki niej bez problemu będziemy mogli poruszać się wszelkimi środkami komunikacji miejskiej w danym mieście. My Bus pokazuje nam trasy oraz rzeczywiste położenie danego autobusu, tramwaju czy też trolejbusu. Szybko i skutecznie odnajdziemy odpowiedni przystanek oraz sprawdzimy aktualny rozkład jazdy. Aplikacja pozwala nam również na zaplanowanie podróży w danym dniu i godzinie. W tym celu wprowadzamy dane skąd i dokąd chcemy się przemieścić. My Bus pokaże nam kilka możliwości. W niektórych przypadkach poinformuje nas o przesiadkach oraz ilości metrów, które musimy pokonać pieszo na następny przystanek. W aplikacji My Bus możemy także sprawdzić rozkład jazdy danego przystanku oraz danej linii.

Google Tłumacz

Google Tłumacz to kolejna aplikacja, która tym razem przyda nam się za granicą. Dzięki niej będziemy w stanie w szybki sposób przetłumaczyć sobie dany tekst na dowolny język. Wszystko odbywać się w szybki i intuicyjny sposób. Aplikacja ze zdjęcia jest w stanie samodzielnie wychwycić tekst oraz wprowadzić go do pola wyszukiwania. Podobnie jak Google Maps jest w stanie wykorzystywać wirtualną rzeczywistość, aby na bieżąco tłumaczyć dane teksty. Dodatkowo aplikacja jest w stanie tłumaczyć naszą rozmowę z inną osobą w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możemy się z kimś porozumieć bez większych trudności. Google tłumacz to również doskonały sposób, aby poćwiczyć swój język oraz wymowę niektórych słów. Zaletą aplikacji jest również fakt, iż działa ona w trybie offline po uprzednim pobraniu danego pakietu językowego.

Too Good To Go

Too Good To Go to jedna z najpopularniejszych ostatnio aplikacji we wszystkich sklepach. Dzięki niej produkty spożywcze, które mają krótki termin przydatności mogą zostać sprzedane w korzystnej cenie bez konieczności wyrzucania ich do śmietnika. Zyskują na tym klienci, przedsiębiorcy oraz cała nasza planeta. Jednak jaki ma to związek z podróżowaniem? Otóż w ten sposób tanio zaopatrzymy się w paczki żywnościowe, które zapewnią nam energię na cały wyjazd. Zaoszczędzimy pieniądze oraz zrobimy dobry uczynek planecie. Wystarczy uruchomić lokalizację oraz wybrać odpowiednią paczkę ze sklepu, który znajduje się blisko nas. Zazwyczaj kupimy ją już za 8 złotych. Aplikacja działa na terenie całej Polski i nie tylko. Coraz więcej firm decyduje się na współpracę z Too Good To Go, dzięki czemu możemy otrzymać nie tylko pieczywo czy też wędliny, ale również kanapki, kawę oraz ciasta.

Aplikacje, które zostały przedstawione powyżej, to idealne rozwiązanie dla wszystkich podróżników. Warto zaznaczyć, że działają one zarówno na smartfonach w systemie Android jak i IOS. Warto z nich korzystać, ponieważ w ten sposób nasza wycieczka przebiegnie bez żadnych przeszkód. Wybierając się na dłuższe wycieczki poza hotel warto wyposażyć się w powerbanka, który pozwoli nam na długotrwałe funkcjonowanie naszego telefonu.

Dodaj komentarz